Pazar, 22 Eylül 2019
DÖGEM vekilleri Hollanda’ya uğurlandı

DÖGEM vekilleri Hollanda’ya uğurlandı

Döşemealtı Belediyesi'nin İlçe de yaşayan gençleri yerel yönetimlere dahil etmek, gençlerin sosyal, kültürel alanlarda gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurduğu Döşemealtı Genç Vekilleri (DÖGEM) bir yandan eğitim programlarına devam ederken diğer taraftan da Avrupa ülkelerinde ki değişim programlarına katılıyor.

DÖGEM vekilleri Hollanda’ya uğurlandı

Döşemealtı'nın 4 Genç Vekili Avrupa Birliği Erasmus+programı kapsamında 'Gençlik Değişim Projesine' katılmak üzere Hollanda'ya gitti. 6-18 Aralık tarihlerinde Hollanda Maasbree kasabasında "Story Of My Life" (Hayatımın hikayesi) isimli Birliği Erasmus+ programı gençlik değişim projesine katılacak olan genç vekiller burada başta Döşemealtı ilçesi olmak üzere Ülkemizi temsil edecek.
Döşemealtı’nın Genç Vekilleri Avrupalı gençlerle biraraya gelecek…
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ilçe gençlerinin kentin yönetiminde söz sahibi olabilmeleri için geliştirdiği Türkiye Büyük Millet Meclisi ruhuna uygun olarak planlanan, hiçbir siyasi partiye yada güce endeksli olmayan Gençlik Meclisi vekilleri Bulgaristan, Romanya, Hollanda’lı gençlerin de katılacağı Avrupa Birliği Erasmus+ programı gençlik değişim projesinde hem projeyi hemde yaşadıkları bölgeyi anlatacaklar.
Döşemealtı Belediyesi, gençleri destekliyorl…
Döşemealtı Gençlik Meclisinin aldığı her karar Belediye Meclisi’nde tavsiye niteliği taşırken, bugüne kadar yine genç vekillerden Serkan Balcı Hollanda'ya, Hanife Özsoy Estonya'ya gitmişti. Genç vekiller akademi bünyesinde ücretsiz olarak sosyal, kişisel, mesleki eğitimler almayı sürdürüyor. Bugüne kadar seçilen 50 genç vekil, CV oluşturma ve Mülakat, Vatandaşlık Hakları, Girişimcilik, Kentlilik ve Yerel Yönetim, Liderlik, Motivasyon, Diksiyon, Etkili İletişim Becerileri, Sosyal Medya ve Temel İşaret Dili Eğitimi gördü.
Türkiye’yi tanıtacaklar..
Hollanda'da Türkiye'yi ve Döşemealtı'nı temsil edecek olan öğrenciler buradaki akranları için hazırlanan hediyeleri de yanlarında götürerek ilçenin tanıtımını yapacak. Döşemaltı Belediye Başkan Yardımcısı Naci Alın ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Cevat Yanar tarafından yolcu edilen DÖGEM vekilleri Şerife Amine Mümin, Mustafa Emre Gökoğlu, Şükriye Özer ve Osman Doğan'a ülkemizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmelerini söyleyen Başkan Yardımcısı Alın, "Burada karşılaşacağınız bir çok arkadaşınız Türkiye'yi sizler sayesinde tanıyacak. Bizleri çok iyi tanıtacağınızdan kuşkum yok. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Yorum yap