Pazar, 22 Eylül 2019
Konyaaltı’nda Dünya Kadın Hakları Günü kutlandı


Konyaaltı’nda Dünya Kadın Hakları Günü kutlandı


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi hizmet binası önünde kadın personeli ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutladı.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü etkinlikleri kapsamında Konyaaltı Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Başkan Yardımcısı Cansel Tuncer, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Günnur Amca, meclis üyeleri ve belediye personeli katıldı. Saygı duruşunun ardından Başkan Muhittin Böcek, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Başkan Böcek, 82 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verdiğini söyledi.
Başkan Muhittin Böcek, “Toplumumuzun gelişmesinde kadınlar iyi bir eş, iyi bir anne olmanın yanında başbakan, bakan, belediye başkanı ve iyi bir yöneticidir. Kadınlar sayesinde ülkemiz, Antalyamız bu günlere geldi. Bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte Antalya’nın ön özel ilçesi olduk. Konyaaltı’nda kadınların özel bir yeri vardır. Başkan yardımcımız kadın, 24 birim müdürümüzden 10’u kadın, 21 meclis üyemizden 7’si kadın, çalışma arkadaşlarımızda kadınlarının ağırlığı var. Kadınlarımızın değerini ve önemini biliyoruz” dedi. Tören sonrasında Başkan Böcek, kadınların Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutlayarak, tebrik etti.

Yorum yap