Pazar, 22 Eylül 2019
Aday Hakem Kursu Başarıyla Tamamlandı

Aday Hakem Kursu Başarıyla Tamamlandı

Türkiye Basketbol Federasyonu, Antalya Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü ve Antalya Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla Basketbol Aday Hakem Kursu açıldı.

Aday Hakem Kursu Başarıyla Tamamlandı

2016-2017 yılı Basketbol Temel Hakem kursu açılışına Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Kepez İlçe Müdürü Yüksel Dorul,Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak ve Kursiyerler katıldı.
01-04 Aralık tarihleri arasında Antalya 10 Bin Kişilik Spor Salonunda gerçekleştirilen Basketbol Aday Hakem Kursuna Antalya ve çevre illerden gelen 60 kişi katıldı. Basketbol Aday Hakem Kursu eğitimi Bölge Eğitmeni Ruhi Nezihi Soydan tarafından yapıldı.. Kursta FIBA 2014 Oyun Kuralları, Hakem Mekaniği, Basketbol Donanımı, Hakemlerin Görev ve Yetkileri, Sayı Cetveller gibi geniş kapsamlı bir eğitim verildi.3 Gün verilen eğitimde sınavda başarılı olan adaylar, Basketbol Aday Hakemi unvanını almaya hak kazandı.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Basketbol hakemliğine katılımın çok olması beni sevindi. Türk hakemliğinde gelinen nokta gurur verici. Umarım sizlerde bu gururun bir parçası olacaksınız. Verilen eğitimleri en iyi şekilde alarak, müsabakaya yansıtmanız gerekiyor. Verdiğiniz kararlar net olmalı. Amacımız basketbol sporunu daha iyi yerlere taşımaktır. Kursa katılan adaylara teşekkür eder, başarılar diliyorum.” Dedi.

Yorum yap