Çarşamba, 20 Kasım 2019
Süleyman Akbıyık’tan tazminat davası atağı

Süleyman Akbıyık’tan tazminat davası atağı

Kepez Müteahhitler Derneği Başkanı (KEMDER) Süleyman Akbıyık kendisine yöneltilen kirli suçlamalardan mahkeme kanalıyla beraat etti.

Süleyman Akbıyık konuyla ilgili olarak “Şahsıma atılan iğrenç bir iftirayı mahkemeye taşıyarak maddi kazanç elde etmeye çalışan art niyetli kişilere karşı hukuki mücadelemizi kazandık, şimdi ise yapılanın karşılıksız kalmaması için gerekli adımı atıyoruz” dedi.

Antalya’nın tanınmış isimlerinden biri olan ve aynı zamanda Kepez Müteahhitler Derneği’nin uzun süredir başkanlığını sürdüren Süleyman Akbıyık, üzerine atılan asılsız iftiradan beraat etti. Hakkındaki tüm ithamlardan uzun soluklu bir hukuk sürecinin ardından beraat eden Akbıyık, bu tarz kötü niyetli kişilere karşı tazminat davası açacaklarını ifade etti.

Tanınmış ve önemli görevlerde bulunan kişilerin maalesef hedef seçildiğini söyleyen Akbıyık, “Her türlü maddi talebi reddederek üzerime atılan iftirayı mahkemedeki savunmamızla ispatladık, adalete olan inancımız sonrasında haklılığımızı kanıtlamanın gururunu yaşıyorum' dedi. Yeni süreçle ilgili bilgi veren Akbıyık şöyle konuştu:

“Şimdi ise atacağımız adım, tarafıma haksız yere atılan ithamlara karşı tazminat davası açmak olacak. Süleyman Akbıyık isminin hiçbir şekilde kirletilmeye çalışılmasına müsaade etmeyeceğim. Ne yazık ki insanlar maddi kazanç elde etmek uğruna bu tarz yollara başvurabiliyorlar. İftiraları atanların, şantaj yapanların yaptıklarının yanına kar kalmaması gerekiyor.
Soruyorum? Topluma malolmuş kişilerin kariyer ve cebine göz diken kötü niyetliler, mahkeme karşısında bu girişimlerinin cevabını nasıl verecekler. İşte bu nedenle şahsım ve kurumum adına, diğer taraftan insanlık adına mahkeme sürecini başlatıyorum”

Akbıyık ayrıca ‘Bu zor süreç içerisinde beni tanıyan ve bana destek olan tüm dostlarıma minnettarım' diyerek herkese teşekkür etti.

Yorum yap