Pazar, 15 Eylül 2019
Akseki’ye 28 kilometrelik kanalizasyon

Akseki’ye 28 kilometrelik kanalizasyon

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Akseki’nin Bademli, Güçlüköy ve Cevizli mahallelerinde 28 kilometrelik kanalizasyon çalışması başlattı.

Akseki’ye 28 kilometrelik kanalizasyon

Büyükşehir Belediyesi, Akseki’nin biriken alt yapı sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor. Tarihi ilçenin 30 yıllık su sorununu 5 ayda tarihe gömen, 100 yıldır içme su sıkıntısı çeken Susuz Şahap ile diğer mahalleleri suyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ilçenin yıllardır bekleyen kanalizasyon sorununu çözüyor.
DUALARLA TEMELİ ATILDI
Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Akseki’nin Bademli, Güçlüköy ve Cevizli mahallelerinde kanalizasyon çalışması başlattı. Dualarla gerçekleşen temel atma törenine Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal, Büyükşehir Belediyesi Akseki Koordinatörü İbrahim Özkan, Ak Parti Akseki İlçe Başkanı Mehmet Özdilek, ASAT Kanalizasyon Daire Başkanı Murat Tütüncübaşı ve Aksekili vatandaşlar katıldı.
MALİYETİ 8 MİLYON TL
Toplam 8 milyon TL harcanacak çalışmalar ile Akseki’ye 28 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandırılacak. Proje kapsamında Bademli Mahallesi’ne 13 kilometre, Güçlüköy Mahallesi’ne 13 kilometre, Akseki merkezi ve Cevizli mahallesinde ise 2 kilometrelik kanalizasyon alt yapı çalışması gerçekleştirilecek.

Yorum yap