Cuma, 15 Kasım 2019
En güzel ülke Türkiye

En güzel ülke Türkiye

Okul buluşmalarında çocukların sorularını yanıtlayan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, gezip gördüğü ülkelerden hangisinden etkilendiği sorusuna, hiçbirinden etkilenmediğini söyledi.

En güzel ülke Türkiye

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Kepez’in Çocukları Meclisin Konukları’ eğitim çalışmasının konuğu Şerife Tufan Ortaokulu öğrencilerinin sorularını yanıtladı. Önceden hazırladıkları ve o anda akıllarına gelen soruları peş peşe soran öğrenciler, Başkan Tütüncü’den istedikleri yanıtı eksiksiz aldı.

Önce belediyeyi gezdiler

Kepez’in Çocukları Meclisin Konukları kapsamında belediyeye davet edilen öğrenciler, müdürlükleri, nikah salonunu ve başkanlık makamını gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Sonrasında meclis salonunda bir araya getirilen çocuklar, belediye hizmetleriyle ilgili, ardından da bir çocuk filmi izledi. Bu sırada salona gelen Tütüncü, öğrencilere merkezi idare ile yerel yönetim arasındaki farkları, belediye başkanının, meclisin ve encümenin görevlerini anlattı.

Öğrenciler soru yöneltti

Tütüncü’nün açıklamalarının ardından, periyodik olarak öğrencilere söz hakkı veriliyor ve istedikleri soruları yöneltme fırsatı sunuluyor. Şerife Tufan Ortaokulu öğrencileri de, bu bölümde sorularını peş peşe Tütüncü’ye yöneltti.

Cevaba alkış geldi

Bir öğrenci, ‘Birçok yurt dışı gezileriniz oldu. Bu gezilerden çok hangi ülkeden etkilendiniz’ sorusunun cevabı, tüm salondakilerce merak edildi. Bugüne kadar 40’dan fazla ülke gördüğünü anlatan Tütüncü, hiçbirisinden etkilenmediğini, en güzel ülkenin de Türkiye olduğunu vurguladı. Bu cevaba karşılık hem öğrenciler, hem de öğretmenler Tütüncü’yü alkışladı.

Herkesin talebi farklı

Bir öğrenci de, yapılan hizmetlerden memnun olmayanların olup olmadığını sordu. Her vatandaşın belediyeden beklentilerini değişkenlik gösterebileceğini belirterek yanıt veren Tütüncü, “Hizmetlerimiz tabi ki vatandaş gözünde yeterli olmayabiliyor. Herkesin farklı talepleri var. Herksin farklı talepleri oluyor. Örneğin evde bir tane televizyon var, ama baba başka, anne başka program izlemek istiyor durumu gibi.” diye yanıt verdi.

Gelecekteki yerini sordular

Bir öğrenci Cumhurbaşkanı olmak isteyip istemediğini sorarken, başka bir öğrenci de gelecekte nerede olmak istediğini sordu. İlk soruya, ‘kim istemez ki’ diye yanıt veren Tütüncü, sonraki soruya ise şu şekilde cevap verdi; “Yarın öteki gün sizlerin gözünde iyi bir yere gelebilmek. Her şey gelip geçiyor. Beni ‘çok iyi bir belediye başkanımız vardı’ diyerek hatırlarsanız, çok mutlu olacağım. Benim planım bu.”

Yorum yap