Salı, 16 Temmuz 2019
Konservatuvar öğrencilerine ödül

Konservatuvar öğrencilerine ödül

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri 04-12 Eylül 2012 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Dobric ve Albena şehirlerinde düzenlenen; 17. Uluslararası “Hopec,Talents, Masters” Müzik Festivali’nde düzenlenen yarışmadan ödüllerle döndü.

21 ülkeden 200 katılımcının yarıştığı 17. Uluslararası “Hopec,Talents, Masters” Müzik Festivali Yarışması’nda; 6-10 yaş arası küçükler piano kategorisinde Antalya Devlet Konservatuvarı Öğr.Gör.Gökçe Göktepe’nin öğrencisi Elif Işıl Karataş (9 yaş) ikincilik, Antalya Devlet Konservatuvarı Öğr.Gör. Samir Mirzayev’in öğrencileri Derya Çetinkaya (10 yaş) dördüncülük, 15-19 yaş piano-düet kategorisinde Serenat Kaçar ve Merve Akyıldız ikincilik ödülünü kazandılar. Son kazanılan ödüllerle, Antalya Devlet Konservatuvarı’nın ulusal ve uluslararası yarışmalarda aldığı ödül sayısı 18’i aştı.

Bulgaristan’da Ülkemizi başarı ile temsil eden sanatçılar için; 01 Kasım 2012 Perşembe günü Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nda Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Antalya Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ayşe Sezer ve Antalya Devlet Konservartuvarı öğrenci ve öğretim elemanlarının katıldığı bir tören düzenlendi.

Törene katılan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Bulgaristan’dan ödüllerle dönerek Akdeniz Üniversitesi’nin gururu olan; Öğr. Görevlisi Gökçe Göktepe ve Öğr. Görevlisi Samir Mirzayev ile genç müzisyenlere, teşekkür belgesi takdim etti.


Öğretim elamanları ve öğrencileri tek tek kutlayan Prof. Dr. Kılıç; “Kazanılan ödüller hem öğretim elemanlarımızın işini nasıl özveri ile yaptıklarını göstermiş hem de öğrencilerimizin gelecekte nasıl başarılı birer sanatçı olacaklarını şimdiden herkese ispatlamıştır. Ödüllerde emeği geçen herkesi kutluyor, başarılınızın devamını diliyorum.” dedi.

Yorum yap