Çarşamba, 20 Kasım 2019
Toros Akdenizli küçüklerden dev kampanya

Toros Akdenizli küçüklerden dev kampanya

Toros Akdenizli küçüklerin topladıkları mavi kapaklar, Tekerlekli Sandalye Olacak


Toros Akdeniz İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencileri “Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım” sloganıyla Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’ ne teslim edilmek üzere 100. 000 adet mavi kapak topladılar.
Değerler Eğitimi kapsamında “Yardımlaşma ve Duyarlılık” konusunu işledikleri haftalara denk gelen kapak toplama kampanyasında küçük öğrenciler ailelerinden ve yaşadıkları çevrelerden de destek aldılar. Apartman girişlerine yerleştirdikleri plastik torbalara yazılar yazarak apartman sakinlerinin kapakları bu torbalara atmalarını sağladılar.
Destek olmak istedik
Tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan birçok engellinin maddi olanaksızlık nedeniyle tekerlekli sandalye alamadığını söyleyen minik öğrenciler bu projeyle gündelik yaşam koşullarında dışarı çıkamayan kardeşlerimize destek olmak bizleri mutlu ediyor, dediler.

Farkındalık oluşturmak
2. sınıf öğretmenleri ise öğrencilerinin gösterdikleri gayret ve fedakârlıkla çevrelerinde de kampanyaya karşı farkındalık oluşturduklarını ve hiç tanımadıkları insanların dahi kampanyaya ortak olduklarını belirterek öncelikle öğrencilerine sonra da destek olan velilerine teşekkür ettiler.

Yorum yap