Salı, 24 Eylül 2019
Aydın Boysan Antalyalılarla buluştu

Aydın Boysan Antalyalılarla buluştu

Büyükşehir Belediyesi; mimar, yazar ve gazeteci Aydın Boysan’ı Antalyalılarla buluşturdu. Keyifli sohbetleriyle tanınan Aydın Boysan, anıları ve fıkralarıyla vatandaşları kahkahaya boğdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı; mimar, gazeteci ve yazar Aydın Boysan’ı, Antalyalılarla keyifli bir söyleşide buluşturdu. Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye çok sayıda vatandaş katılırken, Aydın Boysan’ın yakın arkadaşı sanatçı, ressam Fikret Otyam da Boysan’ı yalnız bırakmadı. İstanbul deneyimlerini anlatan Aydın Boysan, çocukluk anıları ve okul yılları sohbetleriyle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.
HAYAT TECRÜBELERİNİ ANLATTI
Eski dönemlerde komşuluk ilişkilerinin çok önemli olduğunu anlatan Aydın Boysan, “45 senedir Etiler’de bir apartmanda oturuyorum. Komşularımdan 8’inin yüzünü görmedim. Eskiden böyle değildi. Herkes birbirini tanırdı. Böyle gariplikler var. Bu gariplikleri de yaşadık” dedi. Eğitim öğretim döneminde anne babasının çok önemli faktör olduğunu anlatan Boysan, “Okumak çok önemli, insanın kendini yetiştirmesinde en büyük faktörlerden biridir. Ama yalnız okumak da yetmiyor. İnsanın çevresi de önemli, ben çevremden çok şey öğrendim. İnsanın toplum sanatına, kültürüne ihtiyacı var. 40 kitap yazdım, bunların çok etkisi olmuştur” diye konuştu.
KİTAPLARINI İMZALADI
Aydın Boysan, hayat deneyimleri, hatıraları, rakı sofrası ve hayatı üzerine anlattıklarıyla izleyenleri keyiflendirdi. Anlattığı fıkralarla salonu kırıp geçiren Boysan, söyleşinin sonunda kitaplarını imzaladı.


Yorum yap