Pazar, 15 Eylül 2019
Akseki’de proje hazırlama eğitimi

Akseki’de proje hazırlama eğitimi

Akseki İlçesi’nde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından 2011 Mali Destek Programı hakkında bilgilendirmesi ve proje hazırlama eğitimi verildi.

Proje hazırlama ekibi kuran Akseki Kaymakamlığı’nın talebi üzerine Akseki Atatürk İlköğretim Okulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda eğitimi, BAKA Proje Yönetim Birim Başkanı Sinan Mesuter verdi.
Akseki Kaymakamı Mekan Çeviren’in de katıldığı proje hazırlama tekniği eğitimi toplantısında, katılımcılara projenin nasıl hazırlanacağı, mantıksal çerçeve yaklaşımı, faaliyet planı, bütçe, iş planı kavramları, teklif hazırlama ve sunma süreci ile başvuru formu ve eklerinin doldurulmaları konularında katılımcılara bilgiler aktarılırken, katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.
Toplantıda, 2011 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi çerçevesinde 28 Kasım 2011’de çıkılan ve ‘Ar-Ge ve Yenilikçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’, ‘Tarıma Dayalı Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ ve ‘Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Mali Destek Programı’ 3 alt başlığından oluşan 2011 Mali Destek Programı konusunda bilgilendirme yapıldı.
Destek programından Karşılanabilecek Maliyetler, Uygun Olmayan Maliyetler, Program ile Hedeflenen Sektör ve Alanlar, Değerlendirme Süreci sonrasında sözleşmenin imzalanması aşamalarıyla bilgi veren BAKA Proje Yönetim Birimi Başkanı Sinan Mesuter, teklif çağrısı başvuruların ‘kar amacı güden’ kurumlar için 27 Ocak 2012, ‘kar amacı gütmeyen’ kurumlar için de 26 Ocak 2012 saat 17.00’ye kadar yapılması ve sonra gelecek projelerin kabul edilmeyeceğine dikkat çekti.
Hazırlanacak projelerin uygulama süresinin 8 aydan uzun olamayacağı ve projelerin Antalya, Burdur ile Isparta’yı kapsayan TR 61 Düzey 2 bölgesinde gerçekleştirilmesi zorunluluğu bulunduğunu hatırlatan Mesuter, Mali Destek Programları’nda belirlenen öncelik alanları kapsamında öncelikli olarak tercih edilecek projelerle ilgili de bilgi verdi.

Yorum yap