Salı, 12 Kasım 2019
İSTEK’li öğrencilere üniversite tanımı

İSTEK’li öğrencilere üniversite tanımı

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencileri, Rehberlik Birimi tarafından düzenlenen üniversite tanıtımları çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi’ne gitti.

Tanıtım gezilerinin bu dönemdeki ilk durağı, Akdeniz Üniversitesi oldu. Akdeniz Üniversitesi yetkilileri tarafından fakülteler, fakültelerdeki bölümler, eğitim programları ve okuldaki kampüs yaşamı hakkında İSTEK’li öğrencilere bilgi verildi.
Öğrencilerin en çok dikkatini çeken EMUMAM (Endüstriyel ve Medikal Uygulamalar Mikrodalga Uygulama ve Araştırma Merkezi) oldu. EMUMAM’ da Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şükrü Özen, öğrencilere, mühendislikle ilgili genel bilgilerin yanı sıra öğrencilerin çok ilgisini çeken Elektromanyetiklik Uyumluluk Test Odası “Yansımasız Oda” hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi.

TERCİHLER BİLİNÇLİ YAPILMALI
Öğrencilerin üniversite tercihlerini daha bilinçli bir şekilde yapabilmeleri için böyle bir çalışma yaptıklarını belirten okul yönetimi, tanıtım gezilerine bu yıl Yeditepe Üniversitesi ile devam edeceklerini belirtti.Yorum yap