Salı, 24 Eylül 2019
Muratpaşa Belediyesi’nin 10. Kapalı Pazarı Bahçelievler’e

Muratpaşa Belediyesi’nin 10. Kapalı Pazarı Bahçelievler’e

Bahçelievler Kapalı Pazarı temel atma töreninde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile bireylere değil kente değer kazandırıyoruz” dedi.

Muratpaşa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda işlevini kaybettiği için yıkılan eski Bahçelievler Halk Pazarı, yeniden inşa ediliyor. Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Varlık Mahalle Muhtarı Mehmet Güven, çevre mahallelerle birlikte büyük bir eksikliği giderecek bu alanın, yeniden projelendirerek inşasının başlatılması nedeniyle Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e, mahalle halkı adına teşekkür etti. Temel atma törenine Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in yanı sıra, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, belediye meclis üyeleri, Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Sokakarası pazarlarının yerine, modern, hijyenik alışveriş olanağı sunan kapalı ve katlı pazar uygulamasının başlatıldığını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, “Bugün 10. kapalı pazarımızın temeli atıyoruz. Bahçelievler Pazarı, alanı küçük olmasına karşın sabit tezgahları, haftanın tüm günlerine yayılan sebze, el izi, antika ve ikinci el pazarı gibi konseptleri, oturma alanları ve oyun grupları ile fonksiyonel bir pazar olarak kente hizmet verecek. Ve 150 gün gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanacak” dedi. Başkan Evcilmen, konuşmasında pazar alanının karışında bulunan ve mahallelinin yoğun şikayetine neden olan okul alanın düzenlenmesi için çalışmaların başlatıldığı müjdesini de verdi.
Geride bırakılan 13 yılda, halkın ortak kullanım alanlarını yaratan bir belediyecilik anlayışının yaşama geçirildiğini belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, “Bu anlayışın altında yatan gerçek, şahıslara değil kente değer kazandırmaktır. Bireylere değil, kente değer kazandıran anlayışın adı da Muratpaşa Belediyesi’nin ortaya konduğu sosyal demokrat belediyeciliktir” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Evcilmen, meclis üyeleri ve mahalle sakinleri hep birlikte Bahçelievler Kapalı Pazarı için harç butonuna basarak, çalışmaları başlattı.

Yorum yap