Cuma, 18 Ekim 2019
“İLBAP”ta fizik ve kimya seminerleri

“İLBAP”ta fizik ve kimya seminerleri

Eğitim ve öğretime katkısı olacak yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmek ve bu gelişmeleri eğitim-öğretime uygulamak amacıyla Antalya İl Müdürü Osman Nuri GÜLAY’ın öncülüğünde uygulanmakta olan İLBAP (İlköğretim ve Lise Başarı Arttırma Projesi) çerçevesinde düzenlenmekte olan etkinliklerden Fizik Semineri ve Kimya Öğretim Programları Tanıtım Seminerleri düzenlendi.

Muratpaşa İlçesi, İstek Özel Antalya Yeditepe Koleji Toplantı Salonu’nda düzenlenen “Fizik Semineri” nin açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri GÜLAY öğretmenlere hitaben “Antalya’nın bugünkü eğitim başarısına ulaşmasında İLBAP kapsamında yapılan çalışmaların önemine değinerek, düzenlenen seminerlerin öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeleri açısından bir fırsat olduğunu belirtti.”

Resmi ve özel okullarda görevli toplam 446 fizik öğretmenin katılımıyla düzenlenen “Fizik Semineri”nde “Yeni Fizik Öğretim Programının Felsefesi ve Temelleri”; “Fizik Öğretim Programının Öğrenme Yaklaşımı” ve “Fizik Öğretim Programının Ünite ve Kazanımları” başlıklı konular; Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Bilal GÜNEŞ, Doç. Dr. Salih ATEŞ, Yrd. Doç. Dr. Uygar KANLI ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Ali ERYILMAZ tarafından sunuldu.
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nca “Yenilenen Orta Öğretim Kimya Dersi Öğretim Programı’ nın Tanıtımı, Dersin İşlenişine İlişkin Yöntem ve Teknikler, Ders Başarısının Arttırılmasına Yönelik Tedbirler” i içeren, 01.02 Aralık 2011 Tarihleri arasında Toros Akdeniz Koleji’nde düzenlenen “Kimya Öğretim Programları Tanıtım Semineri” nin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri GÜLAY; “Misyonumuz, evrensel değerlere sahip, milletin değerlerine ve kendi öz benliğine sahip çıkan, bilimselliğin önemini kavrayan nesiller yetiştirmektir. İlimizin akademik başarısını arttırmak, öğretmenlerimizin mesleki anlamda gelişimlerini sağlamak amacıyla her türlü program ve projelerin uygulayıcısı ve destekleyicisi olacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.
Resmi ve özel okullarda görevli bulunan toplam 357 kimya öğretmeninin katılımıyla gerçekleşen “Kimya Öğretim Programları Tanıtım Semineri” Ankara Üniversitesi-Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamza YILMAZ tarafından verildi.
Eğitim-öğretim alanında gelişmeleri yakından takip etmek ve eğitim-öğretim seviyesini en üst seviyelere taşınmak amacıyla düzenlenen “Fizik Semineri” ve Kimya Öğretim Programları Tanıtım Semineri” ne katkılarından dolayı ; Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri; Prof.Dr. Bilal GÜNEŞ, Doç.Dr. Salih ATEŞ, Yrd.Doç.Dr. Uygar KANLI ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ali ERYILMAZ’a ve Ankara Üniversitesi-Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamza YILMAZ’a İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri GÜLAY tarafından plaket verildi.

Yorum yap