Cuma, 6 Aralık 2019

Çankaya’ya güvenli yol hizmeti

Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesi’nde Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağı’nın doğu yakası arasındaki mevcut 5 metrelik yolu, başlattığı genişletme çalışmasıyla 20 metrelik bir yol haline getiriyor.

Kepez Belediyesi, yollarının tamamına sıcak asfalt döktüğü, Antalya’nın ilk seyir terasını kazandırdığı ve modern siteleriyle ilçenin en düzgün yerleşim yerlerinden biri olan Çankaya Mahallesi’nin, alt yapı problemlerini hızlı bir şekilde çözüyor.
Antalya kent merkezinin kuş bakışı izlenebildiği Masa Dağı bölgesindeki mahallenin yolları konforlu hale getiriliyor.
5 metrelik yol genişletiliyor
Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda, Masa Dağı’nın güneyindeki siteler ile Hacı Ali Uyaroğlu Camii arasında 800 metrelik yeni bir yol açmıştı.
Şimdi de Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağı’nın doğu yakası arasında ulaşımı sağlayan ancak dar olduğu için ihtiyacı karşılayamayan mevcut 5 metre enindeki yol genişletiliyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, hizmet tanıtım gezisinde muhtarlara yolun genişletileceğini açıklamıştı.
Yol konforlu ve güvenli hale geliyor
Fen İşleri Müdürlüğü,1 kepçe, 1 dozer, 4 kazıyıcı ve yükleyici ile 4 kamyondan oluşan iş makineleriyle 600 metre uzunluğundaki yolda, genişletme çalışmalarını başlattı.
Yapılan çalışma ile yol 20 metre’ye genişletilerek, mahalle sakinlerine daha konforlu ve güvenli yol hizmeti sunulması amaçlanıyor.
Başkan Tütüncü de, plan ve program içerisinde mahallelerin alt yapı problemlerini hızlı bir şekilde çözdüklerini söyledi.
Çankaya’yı ismine yaraşır hale getiriyoruz.
Çankaya Mahallesi’nde ciddi bir yol çalışması yaptıklarını belirten Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “ 2010’da, mahalle ile Duacı Köyü arasında yeni bir yol açmıştık. Geçtiğimiz aylarda ise Hacı Ali Uyaroğlu Camii ile siteler arasında 800 metrelik yeni bir yolu açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şimdi de Barış Manço Bulvarı ile mahallenin doğu yakası arasında ulaşımı sağlayan, dar olduğu için güvenli olmayan mevcut yolu genişletiyoruz. Yolumuz, Kepez’e hayırlı olsun. Yaptığımız hizmetlerle Çankaya Mahallesi’ni ismine yaraşır bir güzelliğe kavuşturuyoruz.”
Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesi’nde bugüne kadar, 3 bin 825 metre sathi kaplama asfalt, 12 bin 730 metre sıcak asfalt ile 800 metre yeni yol açma çalışmalarını gerçekleştirdi.Yorum yap