Perşembe, 22 Ağustos 2019
CHP İl Kadın Kolları’ndan Anıtkabir’e anlamlı ziyaret

CHP İl Kadın Kolları’ndan Anıtkabir’e anlamlı ziyaret

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Aygül Kılıç başkanlığındaki İl Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri, Şenay Arap İsaoğlu, Naciye Ulusoy, Nazan Canoğlu, Şelay Çetinyürek, Nuran Bal ile Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Mutlu Gül Karın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren heyet, daha sonra Misakı Milli Kulesi’ne geçti. CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Aygül Kılıç, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şu satırları yazdı.
Çok yönlü ve üstün bir kişiliği olan Mustafa Kemal’in aramızdan ayrılışının üzerinden tam 73 yıl geçti.
Her fani gibi o da payına düşeni yaşadı O,kısacık hayatında bir ulusun kötü talihini yenmesini sağladı ve dünya tarihinde de benzeri görülmemiş izler bırakarak bu dünyadan göçtü.
O, mensubu bulunduğu ulusu için canını ortaya koymaktan hiç çekinmedi. Her türlü zorluğa katlanarak kendini ulusuna adadı. Değişik cephelerde ön saflarda savaştı. Onun “Ben gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim” sözü vatanını ne kadar sevdiğini gösterir.
Mustafa Kemal, idealist bir liderdi. Onun idealizmi yüksek vasıf ve özelliklerine inandığı milletinin hürriyet ve bağımsızlık aşkından geliyordu. Atatürk, toplumun her kesimini kucaklayan bir halk adamıydı.
Köylümüze, askere, polise, öğretmenlere, sanatçılara, sporculara, Türk kadınına, çocuk ve gençlere, kısacası toplumun tüm kesimlerine değer vermiş ve destek olmuştur. O bir halk adamıdır, çünkü hep halkı için uğraşmış, halktan birisi gibi davranmıştır. Onun ”Benim için en büyük makam ve ödül, Türk milletinin bir ferdi olarak yaşamaktır” sözü de bunu kanıtlar. Atatürk, ömrü boyunca milleti için çalıştı, bunu bir görev saydı. O ”Millete efendilik yoktur, hadimlik (yani hizmet etmek) vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur” sözüyle millete hizmet anlayışını ve yöneticilerde bulunması gereken özellikleri vurgulamıştır.
Atatürk; çocuklara, gençlere ve kadınlara da çok değer veren bir liderdir. Gençlere de hep güvenmiş, onları ülkenin aydınlık geleceği olarak görmüştür.
ATATÜRK demek özgürlük demektir, ATATÜRK demek aydınlık demektir, ATATÜRK demek vatanseverlik demektir, ATATÜRK demek çağdaşlık demektir. O, 73 yıl önce bugün bize kurduğu, bizim de yükseltmek zorunda olduğumuz pırıl pırıl cumhuriyeti ve ilkelerini bırakarak sonsuzluğa göçtü.
Böyle özel bir günde Antalya CHP İl Kadın Kolları, Muratpaşa Kadın Kolları ve yüz kadın partilimiz ile birlikte Atamızı anmak için Ankara’da Anıtkabir’de Atamızın yanında olmaktan çok büyük mutluluk ve şeref duyduk. Yolundan ayrılmayacağımızı vurgulayarak, onun yüce anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

CHP Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi daha sonra, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün Anıt Mezarı’nı ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.

Yorum yap