Pazar, 17 Kasım 2019
Kemer tek yürek…

Kemer tek yürek…

23 Ekim 2011 tarihinde Van ili ve çevresinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması adına Kemer Belediyesi ve Kemer halkı tek yürek oldu.

Van’da meydana gelen deprem haberinin duyulmasıyla birlikte Kemer Belediyesi Hizmet Masası ve Halkla ilişkiler Birimi Kemer halkı tarafından telefon yağmuruna tutuldu. Kemer halkı, Kemer esnafı ve işletmecileri, Kemer turizmcileri ve otelcileri, Kemer, Kuzdere, Arslanbucak ve Kiriş bölgelerindeki okullar, ev hanımları, emekli vatandaşlar tam anlamıyla a’dan z’ye herkes yardıma koştu. Kemer Belediyesine ait araç ve kamyonların seferber edilmesiyle yardım çalışmaları hızlandırıldı.

Kemer Belediyesi görevlileri yardım etmek isteyen vatandaşları, deprem bölgesinde en çok ihtiyaç duyulan çadır,soba, yatak, yorgan ,battaniye, kışlık kıyafetler ve ayakkabılar, su, gıda malzemeleri, bebek ve çocuk kıyafetleri, bebek mamaları ve bebek bezlerinin daha çok toplanabilmesi için bilgilendirdi.

25 Ekim Cuma günü Van’a göndermek üzere toplanılan malzemeler Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül denetiminde ve Başkan yardımcısı Turhan Anatürk , Kemer Belediyesi çalışanları ve Kemer halkı yardımlarıyla 3 adet malzeme yüklü kamyon deprem bölgesine en kısa sürede ulaşmak üzere yola çıktı.

7.2’ lik felaket hakkında açıklama yapan Başkan Gül; “Türk Milleti zor günlerde her zaman tek yürek olmayı başardı. Ben inanıyorum ki bugünleri hep birlikte atlatacağız. Yardım toplamaya devam ediyoruz, toplanan malzemeleri tekrar deprem bölgesine ulaştırmaya devam edeceğiz.Duyarlılığı ve desteklerinden dolayı Kemer halkına teşekkür ederim”dedi.

Yorum yap