Cuma, 18 Ekim 2019
AKEV Bilim Şenliği’nde

AKEV Bilim Şenliği’nde

Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Bilim Şenliği’nde öğrencilerin yaratıcı ve tasarım harikası projeleri görücüye çıktı.

Dev bir laboratuvar ortamını aratmayan okul bahçesinde, öğrencilerin birbirinden özel bilimsel çalışmaları yer aldı. Fen ve Teknoloji Öğretmenleri İlkay Umur, Birkan İnal ve Gülay Ormanlı tarafından düzenlenen şenlik, öğrencilerin ve velilerin beğenisini kazandı. Tüm gün hem fen alanında hem de teknoloji tasarım alanında önemli bilgiler edinen öğrenciler için sürprizler eksik olmadı. Gökyüzü ve uzaya ilişkin görsel bir sunum izlemek için Gökevi Çadırı (Planetaryum) adını taşıyan ufoyu andıran bir çadırda öğrenciler gözlem yaptılar. Ardından AKEV Konferans Salonu’nda Levent Kimya’nın sponsorluğunda Kimya Mühendisleri Şule Karbak ve Özge Kaya tarafından öğrencilere bilgi verildi. Sabunların ve parfümlerin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak gösteren mühendisler, öğrencilerin ilgi odağı oldu. Öğrenciler tarafından adeta soru yağmuruna tutulan mühendisler, aydınlatıcı cevaplarıyla öğrencilerin meraklarını giderdiler.
İlköğretim Okulu Müdürü Güler Yılmaz, “Öğrencilerimiz, düzenlenen bu şenlikle bilime olan bağlılıklarını ve ilgilerini ortaya koydular. Bu şenlikte emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve etkinliğimize destek olan sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yap