Salı, 25 Haziran 2019
İrbeç;“Hesapsız projeler yapılıyor”

İrbeç;“Hesapsız projeler yapılıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç Akseki, köy ve beldelerinde seçim çalışmalarına devam ediyor. Akseki ilçesi Gümüşdamla Köyü’nde HES’lere karşı eylem yapan halka, destek veren İrbeç, HES projesinin tehlikeli olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

İrbeç, Akseki ilçesinin Gümüşdamla Köyü’nde HES projesine karşı çıkarak, eylem yapan yüzlerce vatandaşla birlikte yürüyerek onlara destek verdi. Akseki İlçe Başkanı Gürsel Yılmaz ve Cevizli Belediye Başkanı Niyazi Ekici ile birlikte köylülerin yanında olan İrbeç, “İnsanların gerçekleri görüp uyanmaları için Gümüşdamla köylüleri, hesapsız HES projesi yapanların yüzüne su serpti. İnşallah baygınlıktan uyanıp kendilerine gelirler. Aksi takdirde atasözümüzde olduğu gibi, hesapsız yapılan program ve projeler Bağdat’tan döner” dedi.

“Doğanın dengesi bozulacak”
Doğanın dengesini bozacak girişimlerin telefisi mümkün olmayan zararı beraberinde getireceğini söyleyen İrbeç; “Bunun için özellikle heyelan bölgesinin olduğu yerlerde yapılacak yatırımlar özel bir denetime ve değerlendirmeye tabi tutulmalıdır. Akkuyu Nükleer Santral örneğinde olduğu gibi hesabı iyi yapılmamış yatırımların olumsuz sonuçlarını, gelecek nesillerimiz sırtında taşımamalıdır. Bunun önlemini almakta politikacılara düşer. Biz bu duyarlılığımızla halkın yanındayız. Hak ile halkı karşı karşıya getirenlere karşı, vereceğimiz onurlu mücadelemiz halkımızla birlikte devam edecektir” şeklinde konuştu.

“AKP borç rekoru kırdı”
Daha sonra Akseki İlçe Başkanı Gürsel Yılmaz’la birlikte Akseki esnafını gezen İrbeç, Gümüşdamla Köyü, Ceceler Köyü ve Karakışla Köyü’nde halkla bir araya geldi. Türkiye’nin kritik bir dönemde olduğunu söyleyen İrbeç, AKP’nin hiçbir soruna kalıcı çözümler getirmediğini, insanları sürekli sıkıntıya soktuğunu belirterek; “ 2002 ve 2010 yılına bakacak olursak Türkiye ciddi sorunlarla karşı karşıya, vatandaş borç içinde yaşıyor. AKP , Cumhuriyet tarihinin borç rekorlarını kırmıştır. Önümüzdeki seçim Türkiye için çok kritik kararların verileceği bir seçim olacak. 12 Haziran Türkiye’nin dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Birlik ve beraberliğimiz için, Türkiye’nin geleceği için vatandaş sandıkta son sözü söyleyecektir. AKP’nin yıkım bilançosuna karşı vatandaş tepkisini gösterecektir.” dedi.

“Bölünmez bütünlüğümüz tehlikeye girdi”
Bölünmez bütünlüğün tehlikeye girdiğini belirten İrbeç; “Bu milletin bölünmez bütünlüğü çok önemli. Habur görüntülerini organize eden insanlarla İçişleri Bakanı görüştü. Polise tokat atan BDP’li milletvekili ile karşı karşıya geldik. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü tehlikeye girdi. Terör olayları arttı. Milleti gruplara bölerek ayrıştırma yapıyorlar. Buna dur demenin zamanı geldi” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yap