Cuma, 21 Haziran 2019
Türel’e coşkulu karşılama

Türel’e coşkulu karşılama

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Menderes Türel, seçim gezisi için gittiği her ilçe, belde ve köylerde coşkuyla karşılanıyor. Seçim gezisini İbradı ve Akseki’de sürdüren Türel, ‘Akseki’nin Salihler köyü için “41 kere yetmez, 141 kere maşallah’’ dedi.

İbradı ilçesi kent meydanındaki kahvehanede İbradılılarla sohbet eden Türel, İbradılı vatandaşların Yüksek Okul talebine gereken yardımı yapma sözü verdi. İlçede 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenlerini de izleyen Türel, Türk gençliğinin Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Daha sonra ilçeye bağlı Ormana beldesine geçen Türel, burada bir süre vatandaşlarla sohbet etti ve beldenin sorunları hakkında bilgi aldı. İbradı’nın Ürünlü ve Üzümdere köylerini de ziyaret eden Türel, Ovacık beldesinde bir cenazeye katıldı.

141’İN SIRRI NE?
Ovacık beldesinden Akseki’nin Salihler köyüne geçen Türel, burada büyük bir coşkuyla karşılandı. Kadın, erkek, çoluk, çocuk tüm Salihler sakinlerinin köy meydanında toplanarak Milletvekili adayını karşılaması ve coşkuyla alkışlaması, vekil adayını duygulandırdı. Köy konağında vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Türel’i, burada bekleyen köylü kadınlar da, kendileri için de bir konuşma yapmasını istediler.
Türel köylülere yaptığı konuşmada, kısaca Ak Parti’nin icraatlarını anlattıktan sonra, “Sizleri kutluyorum. Referandumda köyünüzdeki 141 seçmenin tamamının ‘Evet’ oyu kullanması, bana maşallah çektirdi. Bilirsiniz bizde bir söz vardır, beğendiğimiz şeyler için 41 kere maşallah deriz. Ben sizler için 141 kere maşallah diyorum’’dedi.
Türel, Salihler köyünden sonra Akseki’nin belde ve köylerini de ziyaret ederek, Manavgat’a geçti ve Karacalar köyünde düzenlenen bir toplantıya katıldı. Toplantıda, Türel’in yanı sıra Avrupa Parlamentosu Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milletvekili Adayları Abdurrahman Arıcı ve Abdullah Cengiz de yer aldı.Yorum yap