Salı, 12 Kasım 2019
Ceceli Kumluca’yı Salladı

Ceceli Kumluca’yı Salladı

Kumluca’da bu yıl 12. si düzenlenen ve tüm hızıyla devam eden 12. Tarım ve Seracılık Festivali, Kurulan çarşısı, Lunaparkı, okullar ve derneklerin kermesleriyle renkli günlere sahne oluyor.


Bu etkinlikler kapsamında, akşamları da 50. yıl Kültür Merkezi Karatepe Stadı’nda konserler düzenleniyor. Bu konserler halkasından birinde de sevilen sanatçı Mustafa Ceceli sahne aldı. Sanatçı, sahne alacağı akşamında, ilçede yoğun bir kalabalık oluştu. Çevre ilçelerden de katılımın gözlendiği gecede, yağmur yağma ihtimaline rağmen stadı tıklım tıklım dolduran vatandaşlar, sanatçıya coşkuyla eşlik ettiler. 20 bine yakın izleyicinin takip ettiği konseri, Sanatçı vatandaşların coşkusuna” tekrar görüşmek umuduyla” diyerek ifade etti. Sanatçıya konseri esnasında, plaket yerine bir kasa “domates” takdim edildi. Konser öncesinde de seraları gezen Ceceli, domateslerin tadına bakarak, çocukluğunu anımsadığını belirtti. O zamanki tadı şimdi de alabildiğini ifade ederek üreticilerle de serada sohbet etme imkanı buldu.
Festival kapsamında bugün “kadınlar Matinesi” organize edilecek. Akşam da Ferhat Göçer konseriyle sürecek festival, yarın da Akdeniz’in Kırkpınar’ı diye nitelendirilen güreşlerle son bulacak.
Diğer taraftan festivale sabah gidip gece dönen vatandaşlar, esnafı da olumsuz yönde etkiledi. Festival boyunca doğru dürüst iş yapamadıklarından yakınan çevre esnaflar, festival süresince maliyetleri karşılayamadıklarını ve zarar ettiklerini ifade ettiler.

Yorum yap