Pazar, 17 Kasım 2019
Meslek lisesi meslek sahibi yapıyor

Meslek lisesi meslek sahibi yapıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meslek liselerinin sektörlerin hem ara eleman ihtiyacını karşıladığını hem de öğrencileri meslek sahibi yaptığını söyledi.

Başkan Hakan Tütüncü, Yeni Mahalle’deki Kepez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin konuğu oldu. Tütüncü, Müdür Vekili Necati Avvurur’dan okulun ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
Başkan Tütüncü, elektrik, elektronik ve bilişim teknolojileri sınıflarını ziyaret ederek, öğrencilerin çalışmalarını ilgiyle izledi. Tütüncü, sohbet ettiği öğrencilere “Mezun olunca meslek sahibi olacaksınız. Bu yüzden okulunuzun kıymetini iyi bilin.” hatırlatmasını yaptı.
Başkan Hakan Tütüncü, Endüstri Meslek Liselerinde okuyan öğrencilerin, belli bir mesleki donanım aldığını vurgulayarak. “Meslek eğitimi, meslek liselerinde okuyan öğrencilerin geleceği için bir teminattır. Meslek liseleri aynı zamanda sektörlerin ara eleman ihtiyacını da karşılıyor.” diye konuştu.
Tütüncü, bir araya geldiği okulun öğretmenleriyle de Divan Edebiyatı ile ilgili sohbet etti.
Kepez Belediye Başkanı, beden eğitimi dersindeki öğrencilerle de okulun bahçesindeki basket sahasında basketbol oynadı.
Tütüncü, okulun talep edilen ihtiyaçlarıyla ilgili de ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ifade etti
Okul Müdür Vekili Necati Avvurur da, okulun ihtiyaçlarını karşılamasından ve ilgisinden dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür etti.


Yorum yap