Pazar, 22 Eylül 2019
Kış oyunları medyada geniş yer buldu

Kış oyunları medyada geniş yer buldu

Ülkemizde ilk defa gerçekleştirilen ‘25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’ sona erdi. Erzurum’da 58 ülkenin katılımı ile yapılan ve on bir gün süren Kış Oyunları medyada da geniş yer buldu.

Medya Takip Şirketi Interpress’in, iki bine yakın ulusal ve yerel gazete ile dergide çıkan haberleri incelediği araştırmaya göre, Kış Oyunları’nın yapıldığı 27 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasındaki sürede, yazılı basında toplam bin 770 haber ve yazının yayınlandığı belirlendi. ‘25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ulusal basın bin 108 haberle sayfalarında yer verirken, toplam 662 haber de yerel basında yayınlandı.

‘Kış Oyunları’ televizyonda 139 saat haber oldu

Açılış ve kapanış törenleri başta olmak üzere yapılan müsabakaların seksene yakın ülke televizyonlarınca izlendiği ‘25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’ ülkemizde yayın yapan ulusal ve yerel kanalların haber bültenlerinde de yer aldı. Medya Takip Şirketi Interpress’in yayınlarını tam gün takip ettiği 35 kanalın gün içi haber ve ana haberlerinde, Oyunların devam ettiği on bir günlük sürede bin 579 defa haber olduğu tespit edildi. Bu haberlerin ekranda yaklaşık 139 saati geçen bir süreye denk geldiği belirlendi.

Yorum yap