Pazar, 22 Eylül 2019
Şifayı BSK Aydın Anka Hastanesi’nde buldu

Şifayı BSK Aydın Anka Hastanesi’nde buldu

Birkaç yıldır, sürekli yorgunluk ve nefes darlığı nedeni ile mevcut olan kalp kapakçığı hastalığı için birçok sağlık kuruluşuna başvuran 77 yaşındaki Embiye Demir son olarak başvurduğu BSK Aydın Anka Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.

Hastanın durumu hakkında bilgi veren BSK Aydın Anka Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hikmet İyem, “Bu tür kalp kapakçığı sorunu olan hastalarda, kanın kalp içinde ve vücuttaki normal akımı bozulur, bu durum kişinin sağlığının bozulmasına yol açar. Embiye hanım bize başvurarak normal yaşamını kısıtlayan birçok sağlık sorununu dile getirdi. Sürekli öksürük, nefes darlığı, halsizlik, kalp çarpıntısı gibi şikayetleri vardı. Mevcut tetkiklerine ek tetkikler yaptıktan sonra ameliyat kararı aldık ve hastamızı ameliyat ettik. Başarılı geçen aort kapakçık ameliyatı sonrası sağlığına kavuşan hasta Embiye hanım 7. günde hastanemizden taburcu edildi.” dedi.
Eski sağlığına kavuşan Embiye Demir ise, “Yıllardır rahat bir nefes alamıyordum, hastalığım yüzünden kendimi hep yorgun hissedip evden dışarı adım atamıyordum. Bu yaşta ameliyat olursan masada kalırsın dediler, kızlarımda bu durumuma çok üzülüyordu. Ameliyattan sonra kendimi yeni doğmuş gibi hissediyorum. Sağlığıma kavuşmamda yardımcı olan Doç.Dr. Hikmet İyem, Op. Dr. Tünay Kurtoğlu, Yoğun Bakım ve Servis katında fedakarca çalışan hemşireler ve hastane personeline çok teşekkür ederim.” dedi.

Yorum yap