Pazar, 22 Eylül 2019
Sanayi Kepez’in hizmetinden memnun

Sanayi Kepez’in hizmetinden memnun

Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, düzenlenen kahvaltıda Akdeniz Sanayi Sitesi’ne yapılan ve yapılacak olan yatırımları anlattı, esnafın taleplerini dinledi. Esnaf da yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin düzenlediği kahvaltıya Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit de katıldı. Özyiğit, Kepez Belediyesi ile birlikte sanayinin dile getirilen problemlerinin çözümüne yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Başkan Tütüncü de, belediye başkanlığı görevinde ilk sıcak asfalt hizmetini Akdeniz Sanayi Sitesi’ne yaptığını belirterek, “8 km sıcak asfalt çalışması ile sanayi sitesinin yollarını, modern bir görünüme kavuşturduk. Esnafımızı çamur ve toz çilesinden kurtardık.” dedi.
Başkan Hakan Tütüncü, sanayi çalışanının dinlenebileceği, sporunu yapabileceği 8 dönümlük bir parkın inşasının da kısa bir zaman içerisinde tamamlanacağının bilgisini verdi.
Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nin en önemli problemi olan ve 11 yıldır yaşanan gecekondu problemini sona erdirmek amacıyla da gerekli adımları attıklarını dile getirerek, “Akdeniz Sanayi Sitesi’nin tapulu 100 dönümlük arazisini boşaltmaları için 350’ye yakın gecekondu sakinine 30 dönüm Hazine arazisi tahsis edildi. Sorunla ilgili yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi.” diye konuştu.
Başkan Tütüncü, sanayide yön levhaları ile sokak isimlerinin yer aldığı tabelaları yenilediklerini ve kanalizasyon ana şebeke bağlantılarını da tamamladıklarını sözlerine ekledi.
Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk de, sanayi esnafı olarak Kepez Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden memnun olduklarını dile getirdi.
Başkan Tütüncü ve Kaymakam Özyiğit, kahvaltının ardından esnafı ziyaret ederek, talepleri dinlediler.

Yorum yap