Pazar, 22 Eylül 2019
Büyükşehir Nikah Salonu kültür merkezi olacak

Büyükşehir Nikah Salonu kültür merkezi olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, işlevini yitiren ve ömrünü dolduran mevcut nikah salonunu Karaalioğlu Kültür Merkezi’ne dönüştürecek.

Toplam 4 bin metrekareyi kapsayan alanda inşa edilecek kültür merkezi iki katlı olacak. 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak kültür merkezinde, 250 kişilik nikah salonu ile aile ve evlilik müzesi yer alacak. Ayrıca 200 kişilik konferans salonu bulunacak kültür merkezinin fuayesi sergi alanı olarak kullanılabilecek.

Karaalioğlu Kültür Merkezi’nde çok amaçlı salon ile kafeteryalar da bulunacak Açık alanında ise nikah sonrası aktiviteler gerçekleştirilebilecek. Koruma Kurulu’nun uygun bulduğu projenin hayata geçmesiyle Antalya, yeni nikah salonunun yanında yeni bir kültür merkezine daha kavuşmuş olacak. Burası, Kent Müzesi projesiyle bütünleşik olarak hizmet verecek.

Kültür Merkezi’nde düğün ve evlilik ritüellerine ilişkin sürekli ve geçici sergiler yapılacak. Ayrıca evliliğe hazırlık kursları düzenlenecek. Anne-baba okulları şeklinde çocuk gelişimine yönelik kurslar gerçekleştirilecek. Çocuklara yönelik tiyatro çalışmaları ve sanatsal etkinlikler yapılacak.


Yorum yap