Pazar, 22 Eylül 2019
Cem Karaca şarkılarıyla anıldı

Cem Karaca şarkılarıyla anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Anadolu rock ve folk müziğinin efsane ismi Cem Karaca’yı 7’inci ölüm yıldönümünde şarkılarıyla andı. Antalyalılar, “Cem’niyet” grubu ve Turhan Yükseler’in yönettiği senfoni orkestrasının seslendirdiği Cem Karaca şarkıları ile unutulmaz bir akşam yaşadı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından AKM Aspendos Salonu’nda düzenlenen konsere Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi. Gencinden yaşlısına salonu dolduran Cem Karaca hayranları muhteşem bir konser izledi. Cem Karaca şarkılarını aslına sadık kalarak yorumlayan Devrim Altanay’ın solistliğini yaptığı “Cem’niyet” grubuna şef Turhan Yükseler yönetimindeki senfoni orkestrası eşlik etti.
Cem Karaca’nın 19 eserini başarıyla yorumlayan grup ve orkestra, performansı ile büyük beğeni topladı. Konserde Karaca’nın Tamirci Çırağı, Islak Islak, Namus Belası, Resimdeki Göz Yaşları gibi unutulmaz parçalarına Antalyalılar, hep bir ağızdan eşlik etti. Cem Karaca’nın şarkılarıyla yad edildiği konser sonunda ayakta alkışlanan grup ve orkestraya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal tarafından çiçek verildi.

Yorum yap