Pazar, 22 Eylül 2019
Cami tuvaletleri yenileniyor

Cami tuvaletleri yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan cami tuvaletlerinde bakım ve onarım çalışması başlattı. Proje kapsamında cami tuvaletlerine engelliler için bölüm ekleniyor.

Vatandaşlardan gelen taleplere duyarsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi, halkın yoğun olarak kullandığı cami tuvaletlerini bakım altına aldı. İlk olarak Takkacı Mustafa Cami’nden başlayan çalışmada, tuvaletin fayans, seramik ve lavaboları yenilenerek, pisuvar eklendi. Halihazırda sadece erkek tuvaleti olan cami avlusuna, kadınlar için tuvalet ve abdest alma bölümleri yapıldı. Cami avlusu mermerle kaplanırken, elektrik ve sıhhi tesisatları yenilendi.
Tadilat çalışmalarında engelli vatandaşlar da göz ardı edilmedi. Yenileme çalışmalarında tuvalete engelliler için bölüm eklendi. Camii tuvaletinin çok eski olması nedeniyle bakımsız ve çirkin bir görüntü oluşturduğunu ifade eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti. Yetkililer Müsellim Cami, Karakaş Cami ve Muratpaşa Cami tuvaletlerinin de bakıma alınacağını ifade etti.

Yorum yap