Pazar, 22 Eylül 2019
Varsak’a butik kültür merkezi

Varsak’a butik kültür merkezi

Kepez Belediyesi, bugüne kadar 166 km asfalt çalışması gerçekleştirdiği, 9 park kazandırdığı Varsak’a, içerisinde 150 kişilik salonun olacağı butik kültür merkezi yapıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde yapılan yol, yeşil alan, peyzaj düzenlemeleri ile şehir kimliği kazandırılan Varsak’ın, kültürel ve sosyal etkinliklerini yapabileceği yer sıkıntısı da çözülüyor. Bölgede belediye ait bir bina, butik kültür merkezi haline getiriliyor. Eski belediye binasının yanında bulunan binada, Fen İşleri Müdürlüğü, güçlendirme çalışması başlattı. Bu çalışmanın bitmesi ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından bina, kültür merkezi haline getirilecek. 150 kişilik salonun, sahnenin ve sergi alanlarının bulanacağı kültür merkezin tamamlanması ile bölgenin kültürel, sosyal etkinliklerini gerçekleştirebileceği yer sıkıntısı çözülmüş olacak. Kültür merkezi, Antalya Kepez Meslek Eğitimi Kursları (AKMEK) Varsak Şubesi’nin yanında inşa ediliyor. AKMEK kursiyerleri, el emeği göz nuru çalışmalarını bu salonda sergileme imkânı bulacak.
Varsak’ta yapımına başlanan bu salonla birlikte, Başkan Hakan Tütüncü döneminde Kepez ikinci kültür merkezine de kavuşuyor. Sakarya Bulvarı’nda, 20 dönüm alanda kurulacak ve içerisinde, kütüphane, 265 metre karelik sahne, sergi ve fuaye, dinlenme ve VIP odasının yanı sıra, idari ofisler, kulis odaları ile kafeterya bulunacak.500 kişilik kültür merkezinin inşası devam ediyor.

Yorum yap