Pazar, 22 Eylül 2019
Kepez ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor

Kepez ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor

Kepez Belediyesi, sosyal dayanışma ve yardımlaşma projesi olan KEDAP ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Başkan Hakan Tütüncü de Antalyalıları, bu iyilik projesine destek vermeye davet etti.

Kepez Belediyesi’nin, Kullanılmış Eşyaların Dönüşümünü Aktifleştirme Projesi (KEDAP) ile ihtiyaç fazlası eşyalar, yardıma muhtaç kimselere ulaştırılıyor.
Kepez Belediyesi, sosyal dayanışma ve yardımlaşmayı özendirmek amacıyla Güneş Mahallesi’nde hayırseverlerin bağışladığı giysilerle ve ev eşyalarıyla bir yardım mağazası kurdu. Hayırseverle, ihtiyaç sahiplerini buluşturan KEDAP ile kullanılmayan, elbise, ev eşyası ve okunmayan kitaplar, maddi durumu iyi olmayanlara ulaştırılıyor.
9 personel ve araçla hizmet veren ile hizmet veren KEDAP, 19 bin 281 kişiye kıyafet, 371 kişiye eşya ve 17 kişiye de tekerlekli sandalye, 2 bin 5 aileye gıda yardımında bulundu. Oğlu ya da eşi askerde olan 449 kişiye de geçim aylığı bağlandı.
KEDAP mağazasında, bay-bayan ve çocuk giysileri, ayakkabı, gelinlik, mobilya, beyaz eşya ile kitap gibi eşyalar bulunuyor.
Kepez Belediyesi, vatandaşların bağışlamak istediği eşyaları, iyileştirdikten sonra KEDAP mağazasında yardıma muhtaç kişilere sunuyor. Hayırseverler, ister kendileri kullanmadıkları eşyaları KEDAP mağazasına getirebilir veya adreslerini bildirerek, Kepez Belediyesi tarafından eşyalar alınabilir. Ev eşyası yardımı, genellikle yeni evlenen ve maddi durumu iyi olmayanlara, doğal afet yaşayanlara yapılıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hayırseverle, ihtiyaç sahibini buluşturan KEDAP’ın bir sosyal dayanışma ve yardım projesi olduğunun altını çizerek, hayırseverleri bu projeye destek vermeye davet etti. Tütüncü, vatandaşların kullanmadıkları eşyalarını, 338 13 55 nolu telefonu arayarak, KEDAP'a bağışlayabileceklerini de sözlerine ekledi.


Yorum yap