Pazar, 22 Eylül 2019
Döşemealtı’nda memurların yüzü gülüyor

Döşemealtı’nda memurların yüzü gülüyor

Döşemealtı Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında memurların ekonomik şartlarının iyileştirilmesi için, sosyal denge sözleşmesi imzalandı.

Döşemealtı Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında SDS imzalandı.


Döşemealtı Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen imza törenine, Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, yönetim kurulu üyeleri ve Döşemealtı Belediye memurları katıldı. Döşemealtı Belediyesi’nde görevli 48 memurun faydalanacağı sözleşme, çalışanların alkışları eşliğinde Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay tarafından imzalandı. Sözleşme neticesinde her ay, memurlar 300, müdürler 500 ve başkan yardımcıları 600 Türk Lirası ek ücret alacak.


Turbay ‘İlkeli Sendikacıyız’
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay yaptığı konuşmada, ‘biz eylem veya ücret sendikacısı değiliz. Biz ilkeli ve hizmet sendikasıyız. Biz, devlete karşı veya devletin çizgisi içerisinde olan bir sendika değiliz. Biz halkın, çalışanın ve hizmetin yanındayız. Bugün 450 belediyede, binlerce sözleşme imzaladık. Biz hem 39 bin üyemizi, hem de çalıştıranı düşünüyoruz. Bu anlamda bugün Döşemealtı Belediyesi ile imzaladığımız sözleşme hayırlı olsun’ dedi.


Tursun ‘Emeğin Yanındayız’
Çalışanların alkışları eşliğinde sözleşmeye imza atan Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, biz her zaman çalışanın ve emeğin yanındayız dedi. Başkan Tursun, ‘Döşemealtı Belediyesi olarak, merkez ilçelerin içerisinde en büyük yüzölçümü sahibiz. Hizmet alanımız geniş, yeni ve hızla büyüyen bir ilçeyiz. Maddi olarak büyük kaynaklara ihtiyacımız var. Belediyemizin öz kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda geç de kalsak, bugün memurlarımızın yüzü gülüyor. Her iki taraf içinde hayırlı uğurlu olsun’ şeklinde konuştu.

Yorum yap