Pazar, 22 Eylül 2019
ANTDOB Broadway’i Antalya’ya taşıdı

ANTDOB Broadway’i Antalya’ya taşıdı

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin , Antalya sahnesine taşıdığı Broadway’in ünlü müzikali West Side Story ilk temsilinde izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Biletleri uzun zaman önce tükenen eserin prömiyeri 5 Şubat akşamı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Antalya protokolünün neredeyse eksiksiz yer aldığı geceye çok sayıda seçkin davetli ve sanatsever katıldı. Sahne önünde ve arkasında 168 kişilik bir ekibin yer aldığı kalabalık kadrosuyla dikkat çeken eser, dansları ve görselliği ile de göz dolduruyor. Bu sezon kapalı gişe oynamaya hazırlanan eserin diğer temsilleri ise 8 ve 26 Şubat’ta olacak.


Dev kadro sahnedeydi

Arthur Laurents'in kitabından uyarlanan ve müziklerini Leonard Bernstein'ın yaptığı, sözleri Stephen Sondheim tarafından yazılan West Side Story müzikalinin rejisi ve koreografisi Mehmet Balkan’a ait. Eseri sahneye koyan isim ise Lale Balkan. Prömiyer gecesi ise Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrasını Şef Hakan Kalkan yönetti. Caner Ruhselman ve Krastin Nastev’in koro şefi olduğu eserde; dekor Tayfun Çebi’ye, kostüm Funda Çebi’ye , ışık ise Mustafa Eski’ye ait. İki aile arasındaki çatışmayı ve muhteşem bir aşk öyküsünü konu alan eserde Maria’yı Sema Çavuşoğlu , Tony’i ise Atay Ergezen seslendirdi.


Güncel bir Romeo ve Juliet hikayesi

Tüm dünyada en çok izlenen müzikaller arasında yer alan West Side Story , William Shakespeare'in eseri olan Romeo ve Juliet 'in güncel bir uyarlaması… 20'den fazla Oscar ve Grammy ödülüne sahip bu müzikal ; New York'un Batı yakasında Porto Rikolu göçmen gençlerin oluşturduğu "The Sharks" ile, göçmenlerin artışından rahatsızlık duyan Amerikalı gençlerin çetesi "The Jets" arasındaki gerilim ve kavgalarla karışık bir aşk hikayesini konu alıyor.


Yorum yap