Pazar, 22 Eylül 2019
Deveci’den Bayraktar’a cevap gecikmedi

Deveci’den Bayraktar’a cevap gecikmedi

Cumhuriyet Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Alican Deveci, AKP Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın iddialarına cevap verdi.

Hem şahsıma hem de partiye iftira
Bayraktar’ın açıklamalarının doğru olmadığını belirten Alican Deveci;” Bahattin Bayraktar, Hüseyin Karabaş isimli şahsı da yanına alıp hem şahsımı hem de partimizi hedef alarak sahtekarlık yaptığımızla ilgili iddialarda bulunmuştur. 10 Ocak’ta milletvekilliği aday adaylığı için partimin Kepez İlçe Teşkilatı Başkanlığı’ndan istifa ettiğim gün, öğle saatlerinde basının huzurunda Mehmet Altındal ve beraberindeki kişiler AKP’den istifa ederek CHP’ye katıldılar ve rozetleri takıldı” dedi.

Esas, AKP suçüstü yakalanmıştır
AKP’den istifa ederek CHP’ye katılan 24 kişinin tamamının ıslak imzalı belgelerinin ellerinde olduğunu belirten Alican Deveci; “ Ancak Hüseyin Karabaş’ın AKP’den istifa ediyorum, CHP’ye katılıyorum diyerek istifa dilekçesini faxlandığı ile ilgili hiçbir istifa dilekçesi partimizde yoktur. AKP İlçe Başkanı Bayraktar’ın yanında oturarak yaptığı açıklama tamamen düzmecedir, kamuoyunu yanıltmaya dönük sahte işlemdir. AKP suçüstü yakalanmıştır. Böyle bir istifanın CHP Kepez İlçe’den yapıldığını ve fakslandığını belgelesinler, ben siyaseti bırakmaktan da öte Antalya’yı terk ederim.” şeklinde konuştu.

Bayraktar ve Karabaş özür dilerse affederiz
Bahattin Bayraktar ve Hüseyin Karabaş ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na bugün suç duyurusunda bulunacağını belirten Deveci; “Suç duyurumu bir şartla geri alırım. Bayraktar ve Karabaş şahsıma ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne attıkları asılsız iftiraları, düzmece oyunları için ve sahte işlemler için basın toplantısı düzenleyip bizden ve CHP’nin tüzel kişiliğinden özür dilesinler. Suç duyurusunu geri alalım. “ açıklamasında bulundu.Yorum yap