Pazar, 22 Eylül 2019
Gökçimen’e destek sözü

Gökçimen’e destek sözü

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, geçtiğimiz günlerde kendini işyerine kilitleyen Raci Gökçimen’e destek sözü verdi.

Antalya Kaleiçi’nde lüle taşı işleyerek geçimini sağlayan, fakat zabıta tarafından tezgâhına el konulan Raci Gökçimen’e Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok çağrıda bulundu. AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, kendisini kilitlediği işyerinde ziyaret etmek istediği Raci Gökçimen’in kapıyı açmamasından dolayı geri dönmek zorunda kaldığını söyledi.

Gökçimen’in Alanya’da esnaflık yaptığı sırada AESOB üyesi olduğunu ancak 2005 yılında kaydını sildirdiğini belirten Başkan Abdullah Sevimçok, “Raci Gökçimen’le ilgili basında çıkan haberlerden sonra kendisini ziyaret edip, eyleminden vazgeçirmek ve destek olmak amacıyla, Dönerciler Çarşısı Esnafları Derneği Başkanı Ali Şekerci ve bölge esnafı ile ziyaret ettim. Ancak içeride olmasına karşın kapıyı açmadı. Bu nedenle görüşme fırsatımız olmadı” dedi.

Raci Gökçimen’e seslenen AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, “Her ne kadar kendisi görüşmek istemese de böyle zanaatkârların yaşaması ve yaşatılması gerekir. Bu amaçla Raci Gökçimen eyleminden vazgeçmesini ve mesleğine devam etmesini istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşerek, sorunun çözümü konusunda elimizden geleni yaparız. Tezgahının oluşturulması ve zararının karşılanması konusunda da her türlü desteğe hazırız” dedi.


Yorum yap