Pazar, 22 Eylül 2019
CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Şehitleri ve Gaziler unutmadı

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Şehitleri ve Gaziler unutmadı

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat DİNÇ ve Yönetim Kurulu üyeleri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şubesine ziyarette bulundu, Antalya Şube Başkanı Ali KUŞ ve yönetimi CHP’li gençleri büyük bir samimiyet ve sıcakkanlı bir şekilde karşıladı.

Dernek Başkanı Ali KUŞ, dernek çalışmalarını, faaliyetlerini, örgütsel yapısını ve tarihsel sürecini anlattı ve 1915 yılında kurulmuş tarihsel olarak güçlü ve sistematik bir Derneğiz. Anayasa ve kanunların şehit ve gazilere, yakınlarına sunduğu imkânları anlattı. Özellikle şehit ve gazi çocuklarının, gençlerinin eğitimi için büyük bir gayret içersinde olduklarını ifade etti.

Dernek Başkanı Ali KUŞ “Biz dernek olarak Antalya’da tüm şehitlere ve gazilere sahip çıkmak, sorunlarını çözmek ve bu sorunların çözümünde yardımcı olmak istiyoruz. İlgili kurumlara Belediye, Valilik ve özel kuruluşlara aktarıyoruz, onların desteklerini ve katkılarını istiyoruz. Bizlere CHP Kepez ilçe Gençlik Kolları olarak sizlerin ziyarette bulunması, bizleri unutmayarak sahip çıkması hepimizi çok sevindirdi. Siz gençlerin Şehit ve Gazi’nin ne olduğunu bilmeniz ve anlamanız çok önemlidir. Bu süreçte bize düşen tüm görevleri yapmaya hazırız. Şehit ve Gazilerle ilgili her konuda bilgi vermeyi ve destek vermeyi isteriz.” Dedi.

Murat DİNÇ ise “ Bizler yarının sahibi gençler olarak bu ülke için, memleket için gözünü kırpmadan canlarını verenlere hürmetimizi ve saygımızı göstermek istedik. Burada sizlerle buluşmak, sizin gibi değerli ve vatanperver büyüklerimizin görüşlerini dinlemek için buradayız. Gençlerimizin geçmişini, tarihini bilmesi için sizin gibi güçlü ve tarihsel bir derneğin büyük görevleri vardır. Bizde CHP’nin genç temsilcileri olarak her zaman ve her yerde Şehit ve Gazilerimize sahip çıkıyoruz ve çıkacağız. Sizin derneğinize de desteğimiz tam olacaktır. CHP olarak “Mutlu Birey Mutlu Aile ve mutlu, huzurlu ve çağdaş Türkiye” sizlerle, halkımızın tüm kurumları ile birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Sizler gibi toplum önderi kuruluşlarının tavrını belirlemesi çok önemlidir.
Ayrıca Dernek binasının tutulmasında ve hazırlanmasında Muratpaşa Belediyemizin ve Süleyman EVCİLMEN Başkanımızın katkılarını öğrenmekten büyük mutluluk duyduk. CHP yani Halkın İktidarında sizin gibi dernek ve vakıflara daha yakın ve samimi işbirliği yapılacak ve destek verilecektir.”dedi.

Yorum yap