Pazar, 22 Eylül 2019
Dönerciler Çarşısı esnafı anlaştı

Dönerciler Çarşısı esnafı anlaştı

AESOB Başkanı Abdullah Sevimnçok’un üzerinde hassasiyetle durduğu Dönerciler Çarşısı’nda anlaşma sağlandı. Sevimçok, çarşının örnek bir yer olacağını söyledi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’un göreve geldiğinde ilk ziyaret ettiği ve düzene sokulmasını istediği Dönerciler Çarşısı’nda anlaşma sağlandı. AESOB Başkanı Sevimçok, Disiplin Kurulu Başkanı Yusuf Kurul, Lokantacılar Odası Başkanı Yasin Tekdemir ve Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı ile birlikte, Dönerciler Çarşısı esnafı ile ikinci toplantıyı yaptı.

Dönerciler Çarşısı üzerindeki kötü imajı silmek istediklerini belirten AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, “Müşteriyi işyerine çağırmak bizim kültürümüzde vardır. Ancak bunu çığırtkanlık boyutuna getirip, insanları kolundan çekmek yoktur. Dönerciler Çarşısı’nda, bu tür görüntüler azaldı. Ancak bunu tamamen ortadan kaldırmamız gerekir. Bu da buradaki işletmeler yapacak” dedi.

Dönerciler Çarşısı’nın fiziki görüntüsünün düzeltilmesinin de önemli olduğunu belirten Başkan Sevimçok, “Öncelikle bizlerin elimizi taşın altına koymamız gerekir. Fiziki görüntü ile ilgili yapılacak çalışmaları bir şekilde yaparız” dedi. Sevimçok, Dönerciler Çarşısı’nda tek fiyat uygulamasının da önemine değinerek, “Gelin bu çarşıyı, Antalya’ya örnek yapalım. Bunun için ben elimden gelen desteği vermeye hazırım” dedi.

Çarşı ile ilgili sıkıntıları belirten esnaflar, “Burada yeme içme üzerine çalışan 15 işyeri var. Çarşının eski günlerine dönmesi, Antalya halkının ve turistlerin buraya gelmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu. Esnaflar tek fiyat uygulaması konusunda anlaşarak, önümüzdeki hafta içerisinde gerekli düzenlemeyi yapacaklarını belirtti.

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, esnafların kendi arasında anlaşmalarının çok güzel olduğunu, AESOB olarak buranın tanıtımı konusunda her türlü desteği vereceğini söyledi. Esnaf kendi arasındaki anlaşmayı yazılı bir metin haline getirecek.

Çarşıda yapılacaklar:
Esnaf, Lokantacılar Odası ile birlikte tek fiyat konusunda çalışma yapacak.
İşyerlerinde tek tip kıyafete geçilecek.
Çığırtkanlık ve halkı rahatsız eden davranışlar son bulacak.
Çarşı girişlerine, yeme içme ünitelerindeki fiyatlar pano yapılarak halka duyurulacak.
Çarşının fiziki görüntüsü düzeltilecek.


Yorum yap