Pazar, 22 Eylül 2019
Günal: Suç Teröriste Yüz Veren Başbakandadır!

Günal: Suç Teröriste Yüz Veren Başbakandadır!

TBMM’de TRT Hakkında verilen araştırma önergesi üzerine konuşan MHP Antalya milletvekili Doç.Dr.Mehmet Günal, “TRT hiçbir dönemde bu kadar iktidarın borazanlığını yapmadı, 14 kanal açıldı diye övünülürken, TRT’nin reytingi hiç bu kadar düşmedi, ben dahil artık kimse TRT kanallarını izlemiyor” dedi.

Bir BDP Milletvekilinin kürsüde terörist başına “sayın” demesi ile tepkisini dile getiren Günal, “Suç onlarda değil, onlara cesaret veren, Habur’da özel mahkemeler kuran Başbakan’dadır, terörist başı örgütünü cezaevinden yönetebilmekte ve oradan tehditler savurabilmektedir.” dedi.
Günal’ın konuşmasından başlıklar şöyle;
Suç, Teröriste Yüz Verendedir!
TBMM Genel Kurulu’nda TRT Kanunu’nu görüşülürken AKP, tasarıya “TRT Şeş”i son anda korsan olarak eklediğinde ve Kürtçe yayın yapılmasının yolu açıldığında sizin vicdanlarınıza hitap etmiş ve "İki dilliliği resmî olarak kanunlara yazıyorsunuz, yarın bunun önünü alamazsınız." demiştim. O gün maalesef geldi ve bugün iki dillilik tartışılıyor. Bugün Genel Kurul’da bir hatip, kürsüye gelip terörist başını, Sayın Başbakan’ın da kullandığı hitap tarzıyla burada konuşabiliyor ve ben ettiğim yeminden ve burada olanlardan dolayı hicap duyuyorum. Bunun gereğinin yapılamamasından dolayı büyük üzüntü duyuyorum ama ben onları suçlamıyorum, suç konuşabilme fırsatı bulan milletvekilimizde değil, şuç Başbakan’dadır. Suç, onlara bu cesareti veren Sayın Başbakanda ve AKP’dedir. Suç, onlara özel olarak Habur'da mahkeme kuran, "Biz pişman değiliz." deme cesareti verdirendedir. Bugün öyle bir noktaya gelmiş ki, terörist başı özel olarak İmralı’dan örgütünü yönetebiliyor, talimatlarını verebiliyor. "Siz şunu yapmazsanız ben de şunu yaparım." diye ültimatom gönderebiliyor. “Beni ev hapsine çıkarmazsanız şunu yaparım." tehdidinde bulunabiliyor. Bugün bu hâle geldik. Onun için suç orada değil, Nasrettin Hoca'nın dediği gibi "Suç, onlara yüz verendedir."
AKP’nin Borazanı TRT’yi Kimse İzlemiyor!

TRT, Türkiye'nin önemli sorunlarından biri hâline geldi. TRT bizim ilk göz ağrımızdı. TRT'nin haberleri, müzikleri, filmleri çocukluğumuzda bizim dikkatle izlediğimiz, beslendiğimiz temel kültür kaynaklarımızdı ama bugün son kasım, aralık, ocak aylarının reytinglerini söyleyeyim, hiçbirisinde TRT yok, prime time'da yok, tüm günde yok, ses izlenmede yok. "Herkes izliyor." dediğiniz TRT'nin hiçbir kanalı yok. Nerede bu kadar başarılı TRT? Öteki televizyonlar onların babasının oğlu mu? En düşük izleme payının dahi içinde TRT’nin adı yok. "Efendim 14 tane TRT kanalı kurduk." diye övünen AKP’nin TRT kanallarını kim izliyor? Kimse!
"Kadrolaşma yok." diyorsunuz, 1.262 kişilik kadroya kimler alındı, şimdiye kadar herhangi bir deneyimi var mı, hangi gazeteden, hangi televizyonlardan aktardınız, hangisine ne kadar para verdiniz? Yani ben şunu merak ediyorum: “Sayın Genel Müdür’ün çalıştığı dönemde dışarıya ne kadar yapım verilmiştir, ondan önceki dönemlerde dışarıya ne kadar iş yaptırılmıştır? O işlerde kaç kişi çalışmıştır? Sayın Genel Müdürle döneminde TRT, kendi işlerini yapamaz hâle gelmiştir. TRT artık her şeyini dışarıdan yaptırıyor. Bütün oradaki işe yaramayan adamlar da, araştırmacı yapılıp kadroya alınmıştır.
TRT Hiç Bu Kadar Kötü Yönetilmedi!
Şimdi, elimizi vicdanımıza koymamız lazım, TRT hiçbir zaman bu kadar kötü yönetilmedi, TRT hiçbir zaman bu kadar taraflı yayın da yapmadı.Değil ondört isterseniz yirmi dört tane kanal açın, kimse izlemiyorsa bir anlamı yoktur. O kadar para veriyorsunuz, ortalama vatandaş izlemiyor.
TRT hiçbir dönemde bu kadar iktidarın borazanlığını yapmadı. "TRT Ak RT oldu." demiştim. "AKRT" demiştim. TRT'nin T'si, Türkiye'nin T'si değil, Tayyip'in T'si hâline gelmiş, Sayın Başbakanın ismiyle anılır hâle gelmiştir.

Yorum yap