Cuma, 22 Kasım 2019

Kepez’e çok amaçlı salon geliyor

Kepez Belediyesi, Yeşiltepe Mahallesi’nde 15 bin 828 metrekarelik alana çok amaçlı salon yapıyor. Salonla ilgili Mimarlar Odası koordinasyonunda proje yarışması düzenlenecek.

Kepez Belediye’sin Şubat ayı olağan meclis toplantısında 21 gündem maddesi görüşüldü
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan mecliste, İller Bankası kredisi ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne 15 adet iş makinesi alınması hakkındaki gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Şubat Meclisi’nde, Kepez Belediyesi’nin çoğunluk hissedarı olduğu Antalya Pamuklu Dokuma T.A.Ş’nin, Zeytinpark’a ortak olunması isteği de görüşüldü.
Plan ve Bütçe Komisyonu’nun, Antalya Ticaret Borsası’nın, ihale ile aldığı Vakıf Zeytinliği’nde kurduğu Antalya Zeytinpark’a, Dokuma T.A.Ş.’nin ortak olması için Kepez Belediye Başkanına yetki verilmesi raporu oy birliği ile meclisten geçti.
Bu meclis toplantısında Kepez’e prestij kazandıracak bir proje de gündeme alındı. Yeşiltepe Mahallesi’nde, imar planında belediye hizmet binası alanı olarak gözüken 15 bin 828 m2 alanda çok amaçlı salon yapılacak. Salonla ilgili Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinasyonunda serbest, ulusal, tek kademeli olarak “Kepez Belediyesi Çok Amaçlı Salon Mimari Proje Yarışması” düzenlenecek.
Yarışma ile ilgili Kepez Belediyesi ile Mimarlar Odası Antalya Şubesi arasında protokol yapılması için Başkan Tütüncü’ye yetki verilmesi, yarışma sonunda verilecek ödüllerin belediye bütçesinden karşılanması maddesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
Kepez Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısının devamı 9 Şubat Çarşamba günü yapılacak.

Yorum yap