Pazar, 22 Eylül 2019
Husanov’dan Akaydın’a veda ziyareti

Husanov’dan Akaydın’a veda ziyareti

Görev süresini tamamlayan Rusya’nın Antalya Başkonsolosu Mircalol Husanov, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a veda ziyaretinde bulundu.

4 yıldır Antalya’da görev yaptığını belirten Mircalol Husanov, “Görev sürem boyunca sizden hep destek gördüm. Büyükşehir Belediyesi ve Başkonsolosluk ilişkilerinin gelişmesine büyük önem verdim. Göreve geldiğim 2006 yılında Antalya’ya gelen Rus turist sayısı 1.6 milyon iken geçtiğimiz yıl bu rakam 2.8 milyon olarak gerçekleşti. Rus turistler bundan sonra da Antalya’ya gelmeye devam edecek” diye konuştu.

Antalya’da birçok dostluklar kurduğunu ifade eden Husanov, “ Görevli olarak gelmeden önce de her yıl Antalya’da tatil yapardık. Bu aile geleneğimiz bundan sonra da devam edecek. Antalya’da çalışmak zevkli, ancak turist olarak gelmek daha da zevkli olacak. Dostlarımızla hasret giderme fırsatı bulacağız” dedi.

Mircalol Husanov’un Antalya’dan ayrılacak olmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Başkan Mustafa Akaydın şunları söyledi: “Kendisiyle çalışmaktan çok memnun kaldık. Uyumlu bir çalışmamız oldu. Birlikte koordineli, güzel işler yaptık. Görev süresince Antalyalıların kalbini kazandı. Yeni görevinde başarılar diliyorum. Antalya’ya her zaman bekliyoruz.”

Başkan Akaydın ziyaretin sonunda Başkonsolos Mircalol Husanov’u çiçekle uğurlayarak, porselen tabak hediye etti.

Yorum yap