Pazar, 22 Eylül 2019
Oktay Ekşi  Antalyalılarla buluştu

Oktay Ekşi Antalyalılarla buluştu

Usta Gazeteci Oktay Ekşi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Halkın Gündemi etkinliği kapsamında Antalyalılarla buluştu. AKM’deki söyleşiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen söyleşiyi, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, CHP Parti Meclisi Üyesi Zeki Durmaz, Antalya Eski Belediye Başkanı Selahattin Tonguç’un yanı sıra çok sayıda Antalyalı izledi.
Oktay Ekşi, etkinlikte ülke gündemini halkla paylaştı. Türkiye’de 200 yıldır modernleşme ve çağdaşlık isteyenlerle İslami yönetim anlayışını benimseyenler arasında zihniyet mücadelesi olduğunu belirten Ekşi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine aykırı olan İslami yönetim zihniyetinin günümüze uzanan gelişimini anlattı.
Tunus, Mısır ve Ortadoğu’da cereyan eden olaylara bakıldığında Türkiye’nin çağdaşlaşma yolunda 200 yılı hiç de boşa getirmediğinin görüldüğünü kaydeden Oktay Ekşi, “Hala Atatürk’ün kurduğu laik cumhuriyeti, Türk Milleti için gerçekleştirdiği devrimleri Türkiye’nin kusuru ve günahı olarak görenler var” diye konuştu.
Türk basının hiçbir dönemde bu kadar ciddi baskı altında kaldığına tanık olmadığını ifade eden Ekşi şöyle konuştu: “Hiçbir zaman korku, dünyamıza bu kadar hakim olmamıştı. Cumhuriyet değerlerine sahip çıktığı için kurumlar itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Bugün Türkiye Cumhuriyeti dünyanın hangi temel değerlerini benimsemiş ülkelerle bütünleştirilmeye çalışılıyor. Batı’ya mı yaklaşıyor yoksa Ortadoğu’ya mı? Biz bunları görmüyor muyuz? Devrimlere ve ülke değerlerine sahip çıkma dönemindeyiz.”
Oktay Ekşi daha sonra vatandaşların sorularını yanıtladı. Söyleşi sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Oktay Ekşi’ye çiçek verdi.

Yorum yap