Pazar, 22 Eylül 2019
Aydın Boysan kahkahaya boğdu

Aydın Boysan kahkahaya boğdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, keyifli sohbetleri ile tanınan mimar, gazeteci ve yazar Aydın Boysan’ı Antalyalılarla buluşturdu. Boysan, esprili dille anlattığı anıları ve fıkralarla izleyenleri kahkahaya boğdu.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından AKM Aspendos Salonu’nda düzenlenen söyleşiyi Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya eski Belediye Başkanı Selahattin Tonguç ile çok sayıda Antalyalı izledi. Boysan, salonu dolduran Antalyalılara keyifli bir söyleşi sundu.
Dünyaya geldiğinde Vahdettin’in padişah olduğunu söyleyen Aydın Boysan, Atatürk’le karşılaşmasını anlattı. Eski İstanbul’dan nostalji dolu anılarını paylaşan Boysan, 61 yaşında gazete yazarlığına başladığını ve 13 yıl yazarlık yaptığını ifade etti. İlk kitabı yayınlandığında 63 yaşında olduğunu belirten Aydın Boysan, “Bugün 90 yaşındayım ve 39’uncu kitabım basılıyor. Hiçbir zaman hiçbir konuda geç kalınmış olmaz” dedi.
Uzun yaşamanın sırrı, rakı sofrası ve hayatı üzerine kurduğu söyleşisini Mevlana’dan ve Yunus Emre’den alıntılarla süsleyen Aydın Boysan anlattığı fıkralarla kahkaha dolu anlar yaşattı. Boysan sohbetini, “Mutlu bir hayat geçirmek istiyorsanız yaşadığınız hayatı sevmek zorundasınız. Ömür boyu yaşam için çırpınmalısınız. Hiç ölmeyecek gibi yaşamalısınız” diyerek noktaladı.
Aydın Boysan, söyleşinin ardından AKM Fuayesi’nde okurlarına kitaplarını imzaladı.

Yorum yap