Pazar, 22 Eylül 2019
Kepez’den “Anne ve Baba Okulu”

Kepez’den “Anne ve Baba Okulu”

Eğitime yüzde yüz destek veren Kepez Belediyesi, veli, öğrenci ve okul arasındaki problemlerin çözümüne katkıda bulunmak amacıyla iletişim eğitiminin verileceği “Anne ve Baba Okulu” açıyor.

Kepez Belediyesi, veli-öğrenci iletişiminin daha sağlıklı olabilmesi amacıyla 88 ilköğretim ve lisedeki öğrencilerin anne ve babalarına yönelik bir eğitim programı başlatıyor.
Anne ve Baba Okulu eğitim çalışması ile aile içi iletişimin daha sağlıklı kurulabilmesi, öğrencilerin daha başarılı olabilmesi ve hayata daha iyi hazırlanabilmesi amaçlanıyor.
Uzman Osman Günal’ın denetiminde sürdürülecek olan bu eğitim çalışması 14 Şubat’ta başlayacak. Bu çalışma, okulların salonlarında gerçekleştirilecek. Salonu olmayan okulların eğitim çalışması ise Kepez Belediyesi nikâh salonunda yapılacak.

Kişisel gelişim ve eğitim uzmanları tarafından, velilere, hafta içi her gün 2 saat sürecek olan bir seminer verilecek. Bu çalışma kapsamında uzmanlar ilk olarak öğrencilere yönelik bir anket çalışması düzenliyor. Daha sonra anketten çıkan neticeye göre de anne ve babalarla sohbet ediliyor. Anne ve baba okulunda, öğrencilerin en çok şikâyet ettiği konular, derslerdeki başarısızlık, velilerle iletişim kuramama, ailenin okula olan ilgileri, çocukların hayattan, okuldan ve aileden beklentileri tiyatral bir anlatımla irdeleniyor.
Eğitim çalışması, 2010–2011 eğitim yılının tamamlanması ile sona erecek.

İlçede eğitim kalitesinin artması için gayret gösteren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu çalışma ile öğrenci, veli ve okul ilişkisinin daha sağlıklı olmasını amaçladıklarını söyledi.
Bu eğitim çalışmasının yeni eğitim yılında da devam edeceğini belirten Tütüncü, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik de bir eğitim semineri düzenlemeyi planladıklarını kaydetti.
Başkan Tütüncü, anne ve baba okuluna katılmak isteyenlerin Kepez Belediyesi’nden ve okullardan bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.

Yorum yap