Pazartesi, 23 Eylül 2019
Geleceğin golfçüleri National Golf Club’ta yarıştı

Geleceğin golfçüleri National Golf Club’ta yarıştı

Antalya Belek’te bulunan National Golf Club, “NGC Junior Open 2011” turnuvasının birincisini 30-31 Ocak’ta düzenledi. İki gün süren turnuvaya Kemer Golf Club, Belka Golf Club, Sueno Golf, Ankara Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü ve National Golf Club’dan toplam 72 Junior katıldı.

Turnuva iki ayrı klasmanda yapıldı. CAT- A erkeklerde, National Golf Club’dan Mutlu Güner iki günün sonunda 169 gross skorla birinci olurken yine National Golf Club’dan Nergiz Kök 184 skorla bayanlar kategorisinde birinciliği kaptırmadı.

CAT- B klasmanında birincilikler hem erkek hem bayanlar kategorisinde yine National Golf Club’dan geldi. İki günün toplamında 88 puanla Kadir Kök erkekler, Gülfidan Göz ise 85 puanla bayanlar kategorisinin kazananları oldu

National Golf Club Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent Göktuna Türkiye’de ilk kez çocuklar için bir turnuva düzenlendiğine dikkat çekerek “National Golf Club olarak Türkiye’de golfün yaygınlaşması için çok çalışıyoruz. Bir yandan gençlerre yatırım yaparken, öte yandan da Türkiye’nin uluslararası arenada bilinen bir golf destinasyonu olması için çalışıyoruz. Bunun için Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası (LET) gibi son derece saygın bir organizasyonun Türkiye ayağını gerçekleştiriyoruz. Kulüp Komitesindeki arkadaşlarımızla geçtiğimiz sene toplanarak Türkiye’de geleceğin golfçüleri çocuklarımız için de özendirici bir turnuva düzenlemeye karar verdik. Dünyada örnekleri olan böyle bir turnuvayı Türkiye’de ilk kez biz yaptık. İlki son derece güzel geçen ‘NGC Junior Open’ turnuvamızın da gelenekselleşerek, gelecekte golf sporunda Türkiye’yi temsil edecek çocuklarımıza turnuva deneyimi yaşatacak” dedi.


Yorum yap