Pazar, 22 Eylül 2019
Görme engelli Batuhan’dan Tütüncü’ye konser

Görme engelli Batuhan’dan Tütüncü’ye konser

Görme engelli Muhammet Ali Batuhan Demir (12), bedensel ve zihinsel engellilere yönelik hizmetlerinden dolayı yılın belediye başkanı seçilen Başkan Hakan Tütüncü’ye bağlaması ile mini bir konser verdi.

Muhammet Ali Batuhan Demir, ailesi ile birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Taleplerini ileten Demir, engellilere yönelik hizmetlerinden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçtiğimiz yıl Kepez Belediyesi’ni ziyaretinde, görme engellilerle uygun dizüstü bilgisayar hediye ettiği Demir, bağlaması eşliğinde Tütüncü’ye mini bir konser verdi.
Başkan Tütüncü de, yeteneğinden dolayı Demir’i kutlayarak, “Görme engelli olmasına rağmen Batuhan Demir, hem güzel bağlama çalıyor, hem de güzel söylüyor. Görme engeline rağmen yaşama küsmeyerek, sazıyla, sözüyle bizi neşelendirdi, hüzünlendirdi. Batuhan’ın bu yaşama sevincinin, azminin diğer engellilere de örnek olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Kepez’deki sosyal yaşam alanlarındaki fiziki engellerin kaldırılmasına büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, düzenledikleri sosyal etkinliklerle bedensel ve zihinsel engelli vatandaşların sosyal hayatın içerisinde olmalarını sağladıklarını belirtti.
Tütüncü, Kepez Kent Konseyi bünyesinde Engelliler Meclisi’ni kurduklarının bilgisini vererek, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler yapabilecek, onların hassasiyetini, duygu ve düşüncelerini bizlere aktarabilecek bir birimin kurulmasını sağladık.” dedi.
Tütüncü, problemlerinin çözümüne katkıda bulunmak amacıyla, engellilerle ilgili sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.
Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV) bedensel ve zihinsel engellilere yönelik hizmetlerinden dolayı Başkan Tütüncü’yü yılın belediye başkanı seçmişti.

Yorum yap