Pazar, 22 Eylül 2019
Futbolda gelen-giden transferler spor sayfalarında tavan yaptı

Futbolda gelen-giden transferler spor sayfalarında tavan yaptı

Ara transfer dönemi sona ererken, takımların gelen ve giden futbolcuları belli oldu. Son iki ay içinde spor sayfalarında pek çok isim yazıldı çizildi. Takımlar imkanlarını zorlayarak belirledikleri noktalara takviyelerini yapmaya çalıştılar.


Medya Takip Şirketi Interpress’in, ara transfer döneminde sözleşmelerin resmiyete döküldüğü Ocak ayında yazılı basında en çok ismi geçen futbolcuları belirlediği araştırmaya göre, Beşiktaş’ın renklerine kattığı Portekizli santrafor ‘Hugo Almeida’ basında çıkan 1274 haberle bu dönemde en çok ismi geçen futbolcu oldu.

İki bine yakın gazete ve dergide çıkan haberlerin incelenmesiyle oluşan, ara transferin en çok konuşulan futbolcuları listesinde, siyah-beyazlı takımın Atletico Madrid’ten transfer ettiği ‘Simao Sabrosa’, 1210 haberle ikinci sırada yer aldı. Galatasaray’ın yeni transferleri arasında Arjantinli orta saha oyuncusu ‘Juan E. Culio’ isminin geçtiği 764 haberle üçüncü oldu. Trabzonspor’un devre arası kadrosuna kattığı ‘Brozek Kardeşler’ ise yazılı basında 702 defa habere konu olurken, Beşiktaş’ın renklerine bağladığı ‘Manuel Fernandes’ hakkında çıkan 695 haberle spor sayfalarında yer aldı. Galatasaray’ın yeni transferlerinden ‘Bogdan Stancu’ 431 haber, Bursaspor’un yeni golcüsü ‘Kenny Miller’ de 344 haberle transfer gündemine geldi.

Gitmekte nazlananların başında ‘Tabata’ yer aldı

Ara transfer döneminde takımlar kadrolarını yeni futbolcularla güçlendirmeye çalışırken, mevcut oyuncularından bazılarıyla yollarını ayırma çabası içindeydiler. Interpress’in yaptığı aynı araştırmaya göre, bu süreçte kadrosunda en fazla yabancı sayısı bulunan Beşiktaş, yeni transferlerini sahaya sürebilmek için mevcut yabancılarından bazılarından kurtulmak büyük çaba sarf ederken, ‘Tabata’ 667, ‘Holosko’ 347 ve ‘Fink’ 289 haberle gidecekler gündemindeki futbolcular arasında ilk sıraları aldılar. Galatasaray, ‘Elano’yu gönderme sürecinde 248 defa haber olurken, belirsizliği hala süren ‘Misimoviç’ ise 211 haberle gündemdeydi. Ara transfer döneminin en sessiz kulübü olan Fenerbahçe’de ise takımdan gönderileceği haberleriyle gündeme gelen ‘Guiza’ hakkında çıkan 209 haberde yer alırken, ‘Bilica’ 201 haber, ‘Cristian Baroni’de 96 haberle gündemde geldi.

Yorum yap