Pazar, 22 Eylül 2019
MHP seçim beyannamesini Sevimçok'a sundu

MHP seçim beyannamesini Sevimçok'a sundu

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Adnan Kaya ve bir gurup parti yöneticisi ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen MHP İl Başkanı Adnan Kaya, seçim beyannamesini verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak halkın her kesimini ilgilendiren bir seçim beyannamesi hazırlandıklarını belirten İl Başkanı Kaya, “Bu beyanname 4 yıllık bir çalışmanın sonucu ortaya çıktı. 2023 yılına kadar Milliyetçi Hareket Partisi olarak ne yapacağımız bu beyannamenin içinde. Çiftçisinden esnafına, işadamından işçiye, öğrenciden, terörle mücadele konularına kadar yapacağımız tüm çalışmalar bu beyannamede yer alıyor” dedi.

Esnafın bir çok sorunu olduğunu ve bunların çözümü konusunda yapılacak çalışmaların beyannamede yer aldığını ifade eden Kaya, “Esnaf sıkıntı içinde. Bu sıkıntıların çözümü de çıkacak kanunlarla olacak. Bunun için beyannameyi incelemenizi ve önerilerinizi bize iletmenizi istiyoruz” diye konuştu. Kaya, haziran ayına kadar tüm Antalya seçmenine bu beyannameyi ulaştırmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Seçimlerinin demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu ifade eden AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, “Siyasiler seçimlerden önce sözler veriyor, yapacaklarını anlatıyor. Siz bunu yazılı hale getirdiniz. Bu elimizde belge olacak. Ancak bunların yazılı kalmamasını, hayata geçirilmesini istiyoruz. Biz bu beyannameyi inceleyeceğiz ve takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Esnaf ve sanatkar olarak seçimde dayatma aday istemediklerini belirten Sevimçok, “Şehrimizin tanıdığı bildiği kişilerin aday olmasını istiyoruz. Esnafın bir çok sorunu var. Örneğin, yıllardır çıkarılmasını beklediğimiz, büyük alış veriş merkezleri ile ilgili kanun var. Ancak nedense bir türlü çıkmıyor. Şimdi bu AVM’lerin mahalle aralarına kadar uzanan şubeleri açıldı ve bunlar AVM’lerden daha tehlikeli. Umarım siyasiler esnafın sorunlarına duyarsız kalmazlar ve beklediğimiz düzenlemeler yapılır” dedi.

Yorum yap