Pazar, 22 Eylül 2019
CHP Muratpaşa Demokratik Kitle Örgütleri’nde

CHP Muratpaşa Demokratik Kitle Örgütleri’nde

Türkiye İşçi Emeklileri Derneğini ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Örgütü emeklilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

İlçe Başkanı Ercan Erkan Başkan yardımcısı Hüseyin Erdoğan, Demokratik kitle Örgütleri komisyonu üyeleri İsmet Aydın, Ahmet Biçer, Hülya Ece ve Selda Koç’un katıldığı ziyarette Türkiye İşçi emeklileri Derneği Başkanı Hasan Ekin emeklinin Sağlık ve maaş gibi iki önemli sorununun çözüm beklediğini söyledi.
İntibak yasasının torba yasaya konmamasının gerekçesini anlamadıklarını söyleyen Hasan Ekin prime dayalı maaş alan işçi emeklilerine haksızlık yapıldığını söyledi.Sosyal Güvenli Kurumunun emekliye faydası olmadığını, Milletvekilleri yurt dışında hiçbir katkı payı ödemezken hastanelerde emeklilerden katkı payı alınmasına karşı çıktı .
Çok sayıda dernek yöneticisi ve üyenin katıldığı toplantıda CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk sözlerinden olan intibak yasasının mutlaka çıkarılacağını ve emeklilerimizin insanca yaşamaları için hak ettikleri maaş ve sosyal güvenceleri alacaklarını söyledi. Emeklinin en önemli sorunun sağlık güvencesi olduğuna katıldığını söyleyen Erkan 8 yıl önce işitme cihazına 800 şimdi 200, gözlüğe 50 şimdi 35 lira ödeyen devlet tasarruf adına halkın sağlığı oynamaktadır dedi. Açlık sınırında maaş ile emekliği sefalete mahkum eden hükümet katkı payı alarak sağlığını da elinden almaktadır dedi. Halkın iktidarında aile sigortasıyla, gerçek sosyal güvencesiyle ve çıkarılacak intibak yasası ile emeklimize sahip çıkacağız diyen Erkan emeklinin sandıkta gereğini yapacağını söyledi.

Yorum yap