Pazar, 22 Eylül 2019
Okul öncesi öğretmenleri ilk yardım eğitiminde

Okul öncesi öğretmenleri ilk yardım eğitiminde

Okul öncesi eğitim döneminde çocukların can güvenliğini de emanet alan okul öncesi öğretmenleri, gerekli durumlarda doğru müdahalede bulunabilmek için uzmanlardan ilk yardım eğitimi aldı.

Türkiye’nin ilk güzel sanatlar kreşi olma özelliğine de sahip olan “İlk Çizgi Güzel Sanatlar Kreşi” öğretmenleri, özel bir hastanenin pediatri uzmanlarından ilk yardım eğitimi aldı. Yaralanma, tıkanma, böcek ısırıkları, yanma vs. gibi durumlarda bebeklere ve çocuklara nasıl müdahale edileceği, ilk yardımın nasıl olacağı uzmanlar tarafından anlatıldı.

İlk Çizgi Güzel Sanatlar Kreşi Kurucu Müdürü Esengül Yıldız, ailelerin en değerli varlıklarını emanet aldıklarını, bundan dolayı ciddi bir sorumluluk taşıdıklarını söyleyerek “ilk yardım konusunda bilgi sahibiyiz, ancak her yıl bu eğitimi yineliyoruz, çok önemsiyoruz” dedi.

Dört ayrı hekim tarafından yapılan sunum sonrası öğretmenler, kurumlarında ilk yardım gerektirecek bir durumla hiç karşılaşmadıklarını ancak bu bilgilerin günlük yaşantılarında da kendilerine yarar sağlayacağını söyleyerek, özellikle okul öncesi öğretmenlerinin ilk yardım konusunda bilgi sahibi olmaları gerektiğini ifade ettiler.Yorum yap