Cuma, 22 Kasım 2019

Envar’da dil şöleni

Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu yabancı dil zümresi, ara tatilde de boş durmuyor. İngilizce öğretmenleri Halime Yıldırım, Semra Yeşil, Derya Arslan, Özlem Gülbahçe Yetim, Hatice Bulut ve Bilge Gökmen ile Almanca Öğretmeni Yücel Karakılıç rehberliğinde gerçekleşen dil şöleni etkinliğinde tüm sınıflardan öğrenciler görev aldı.

Envar Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve velilerin yoğun katılımıyla renklenen programda öğrenciler, yabancı dile ne kadar hâkim olduklarını ve neler yapabileceklerini bir kez daha kanıtladılar.
Okul Müdürü Yüksel Arslan, program sonrasında velilere hitaben yaptığı konuşmada, dilin sınırlarının, dünyanın sınırları olduğunu ifade ederek, yabancı dil bilmenin ve konuşmanın önemini anlattı. Arslan, Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu olarak 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında yabancı dil eğitimini daha üst seviyelere taşımak için yabancı dil eğitim danışmanlığı alındığını ve öğretmenleri her ay düzenli olarak eğitim danışmanları ile çalıştığını kaydetti. Arslan, öğrencilerin İngilizce kullanımını artırmak için de yabancı öğretmenlerin derslere girdiğini de belirterek programda emeği geçen öğrenci-öğretmen ve velilere teşekkür etti.

Yorum yap