Pazar, 22 Eylül 2019
Akaydın’dan hanutçuluğa karşı ortak mücadele çağrısı

Akaydın’dan hanutçuluğa karşı ortak mücadele çağrısı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, hanutçuluğa karşı esnafın, kendileriyle ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Mustafa Akaydın, ‘esnaf buluşmaları’ kapsamında Kalekapısı, Arasta Çarşısı ve Kapalı Yol esnafıyla bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundu. Akaydın’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, belediyenin üst düzey bürokratları ve ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın eşlik etti. Esnaf buluşmalarının siyasi bir anlam taşımadığını anlatan Akaydın, belediyenin 2 yıllık süredeki icraatlarını ve projelerini esnafa anlattı.
ALTYAPIYA ÖNEMLİ YATIRIMLAR
Yatırımların en önemlilerinin altyapıya yapıldığını kaydeden Akaydın, 5 yıllık başkanlık sürecinde altyapıya yaklaşık 500 milyonluk yatırım gerçekleşeceğini kaydetti. Akaydın, şu ana kadar 25 yıl dayanabilecek 150 bin ton asfalt yaptıklarını belirterek, yine de bunun yeterli olmadığını söyledi.
HANUTÇULUKLA MÜCADELE
Bölgeye turistin gelmemesinden şikayet eden esnafa Akaydın, “Turistin buraya gelmemesinin en büyük nedenleri arasında hanutçuluk yer alıyor. Hanutçuluğu sadece belediye ya da valilik engelleyemez. Buradaki en büyük görev çevre esnafına düşüyor. Esnaf bize bildirdiği takdirde ekiplerimiz anında müdahale edecektir” dedi.
Akaydın, daha sonra Arasta Çarşısı’nı gezerek, incelemelerde bulundu.

Yorum yap