Pazar, 22 Eylül 2019
CHP’de söylem ve eylem bir olacak

CHP’de söylem ve eylem bir olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Eğitim Komitesi, Antalya’nın doğu ilçelerine yönelik Manavgat’ta başlattığı parti içi eğitim toplantılarının ikincisini batı ve kuzey ilçelerine yönelik olarak Kumluca’da gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Özer Ülken, bu toplantılarla partide söylem ve eylem birliğini sağlamayı hedeflediklerini belirterek, tüm Antalya örgütlerinin ortak hareket edeceği bir program hazırlanacağını bildirdi.

Eğitim Komitesi Kumluca’da toplandı
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Erol Özgün’ün başkanlığını yaptığı ve 9 kişiden oluşan CHP Antalya İl Eğitim Komitesi, ilçelerdeki parti içi eğitim çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Manavgat’ta Doğu İlçeleri Eğitim Komiteleri Toplantısı’nı gerçekleştiren komite; şimdi de Kumluca’da, Batı ve Kuzey İlçeleri Eğitim Komiteleri Toplantısı’nı yaptı. Kumluca 50’inci Yıl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya; Kumluca, Finike, Kaş, Demre, Kemer. Korkuteli ve Elmalı ilçe örgütü başkanları ve eğitim komitesi başkanları ile üyelerinden oluşan 50 kişi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Kumluca İlçe Başkanı Dilek Engin, eğitim toplantılarını çok önemsediklerini belirterek, ‘’Hepimiz kendi evimizin önünü süpürmeliyiz. Eğitim konusunda üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız’’ dedi.
Ülken: Birinci işimiz eğitim
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, geçmişte İl Eğitim Sekreterliği yaptığı dönemde hazırladıkları eğitim programının Türkiye’ye örnek olduğunu ve 17 ilde uygulandığını belirterek, ‘’Bugün de eğitim komitemiz başarılı çalışmalar yapıyor. Biz de her türlü desteği veriyoruz. İlçe örgütlerinin de bünyelerindeki eğitim komitelerine ellerinden gelen desteği vermelerini istiyoruz. Birinci işimiz örgüt içi eğitimdir’’ dedi.
Bilgi kirliliği önlenecek
12 Haziran yerel seçimleri öncesi çeşitli zamanlarda yaşanan bilgi kirliliğini önlemek adına eğitim çalışmasının çok yüksek öneme sahip olduğunu vurgulayan Ülken, ‘’Parti içinde bazen çok temel konularda bilgi kirliliği mevcut. Milliyetçilik ve devrimcilik gibi konularda bile farklı yorumlar yapılıyor. Bu toplantılarla 19 ilçemizde söylem ve eylem birliğini sağlamayı ve ortak bir program oluşturmayı hedefliyoruz. Bunun için gece gündüz çalışmaya hazırız’’ diye konuştu.


Yorum yap